Co posadzić na ogródku? Mamy wiele możliwości, lecz warto skorzystać z naszych porad

Własny, pięknie zaaranżowany ogród to bez wątpienia powód do zadowolenia. Żeby jednak tego rodzaju mieć powinniśmy się trochę postarać, spędzić w nim trochę czasu, uprawiać go, dbać o niego. Regularnie oraz sumiennie trzeba zajmować się różnymi roślinami, krzewami i drzewami, żeby zobaczyć rewelacyjne rezultaty, jakie będą cieszyć nas przez znaczną część roku. Co powinniśmy uprawiać w ogrodzie, by był on zawsze wspaniały? jakiego rodzaju propozycje są najlepsze?

mieszkanie - płótno

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Zacznijmy od azalii, bo to jedna z najwspanialszych krzewów w każdym ogrodzie. Gdy azalie wielkokwiatowe zakwitają to możemy się cieszyć wieloma odcieniami różu, fioletu i czerwieni. W czasie kwitnienia też wyjątkowo pachną, tak więc mamy wrażenia, jakie wpływają na na nasze różne zmysły. Azalie wielkokwiatowe cechują się zmienną barwą kwiatów, na jesień natomiast liście cudownie się przebarwiają. Nie dziwi więc, iż są to jedne z bardziej popularnych oraz pożądanych kwiatów.

Grupa tego typu kwiatów jest rzeczywiście zróżnicowana, tak więc zależnie od odmiany, możemy mieć kwiaty w różnorakim kształcie i kolorze. Płatki są w stanie być szerokie, ale i wąskie czy także spiczasto zakończone. Kwiaty są zawsze zebrane w duże kule kwiatostanowe albo dosyć luźno rozmieszczone na całym krzewie. Następna warta uwagi jest jagoda kamczacka. Dobrze ją uprawić, ponieważ jej owoce są rzeczywiście zdrowie. Są odporne na niskie temperatury, a także bardzo wcześnie zaczynają wegetację na wiosnę. Jagoda kamczacka jest rośliną długowieczną, dosyć łatwą w uprawie.

Sprawdź, co znajdziesz w najnowszej treści. Te informacje również zapewne okażą się dla Ciebie niebanalne, ponieważ przedstawiają podobną tematykę.

Wegetacja zaczyna się dość wcześnie, na początku marca dostrzec już możemy pąki kwiatowe.

Owoce tego rodzaju rośliny jesteśmy w stanie zbierać najwcześniej ze wszystkich uprawianych owocowych roślin. Kremowożółte kwiaty jagody kamczackiej rozwijają się w kwietniu, lekko pachną, są miododajne. Jest to roślina obcopylna, to znaczy, że do dobrego zapylenia jak i owocowania powinna mieć miejsce obecność innej odmiany.

Jeżeli ciekawi Cię to zagadnienie, to obejrzyj więcej tutaj (http://urbanski.pl/mieszkania-torun/ul-bartkiewiczowny), a z pewnością uzyskasz bardzo dużo fascynujących danych na ten temat.

Najbardziej korzystnie więc posadzić blisko siebie dwie odmiany, jakie zakwitają w tym samym czasie. Owoce jagody kamczackiej są fioletogranatowe, mają kształt w zależności od odmiany. Są soczyste, kwaśno-słodkie, wyczuwa się w nich delikatny posmak goryczki.