Co to jest story board i dlaczego potrzebujesz takiego rozwiązania?

Funkcjonujemy w niezwykle dynamicznie działającej kulturze obrazkowej. Co to znaczy? Chodzi o to, że to właśnie przekaz wizualny, szeroko pojęty obraz odgrywa obecnie coraz większą rolę w komunikacji i przekazie jak i odbiorze konkretnych treści. Całkiem normalny jest więc fakt dużej popularności portali rozrywkowych jak na przykład YouTube bądź też Pinterest, gdzie właśnie obraz odgrywa kluczową rolę. Tego typu format wygrywa również ze słowem pisanym – ludzie wolą oglądać coś niż o tym czytać. Związane jest to z mniejszą ilością potrzebnego, czasu ale bywa także wyjątkowo efektywne w swoim działaniu.

rysunki na zlecenie

Autor: Richard Pearson
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnich latach całkiem popularne stały się tzw.

Miej świadomość, że nasze odsyłacze (https://www.rathgeber.pl/etykiety) prowadzą tylko do najbardziej interesujących stron, na jakich odnajdziesz jedynie wartościowe wiadomości.

storyboards (czytaj więcej), jakie możemy zauważyć niemal wszędzie, zaczynając od szkoleń z wszelkiego typu aż po prezentacje biznesowe czy też poprzez różnego typu materiały rozrywkowe. Jest to swego rodzaju scenopis wykonany za pomocą obrazów, jaki niesie ze sobą określoną treść. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy streścić na przykład zbyt długą prezentację i skompresować ją do jej najważniejszych punktów. Niezwykle wielką zaletą story board jest z całą pewnością zachęcająca forma przekazu komunikatu. I tu właśnie pojawia się, wspomniana na początku tak zwana kultura obrazu – zdecydowanie łatwiej jest nam zrozumieć nawet najtrudniejsze treści za pomocą obrazu aniżeli treści pisanej. Z całą tą sytuacją związany jest widoczny w obecnych czasach kryzys czytelnictwa, który przejawia się tym, że ludzie coraz rzadziej sięgają po książki.

Media tj. fotografia, film bądź także Internet (zobacz pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych) dzięki rozwojowi techniki zmieniają świat i sposób międzyludzkiej komunikacji. Powinniśmy to przyjąć jako coś oczywistego i nieuniknionego oraz właściwie się dostosować. Rozumie to coraz więcej firm, które na przykład korzystają z rozwiązania jakim są rysunki na zlecenie, dzięki jakim ułatwiają zrozumienie dużej ilości mechanizmów, skomplikowanych procesów swoim pracownikom.

Korzystają z tego typu rozwiązań również wielkie korporacje, jakie wdrażają różnego rodzaju historie z funkcjonowania firmy jakie są prezentowane w łatwej do przyswojenia i rysunkowej treści. Dzięki temu nawet wyjątkowo trudne tematy jesteśmy w stanie wprowadzić w odpowiedni sposób. Dobrze jest zatem rozważyć takie rozwiązanie.