Czemu powinniśmy korzystać z kalendarza tradycyjnego? Jakie są tego zalety?

Każdy z nas musi korzystać z kalendarza, nie ma w takiej kwestii jakichś wyjątków. Korzystamy z niego w każdy dzień, jest on dla nas orientacją, kiedy kolejne dni przemijają, kiedy zbliżają się istotniejsze daty. Dzięki niemu bez problemu możemy zaplanować różnorakie działania, jest on dla nas drogowskazem w codziennym życiu. Niektórzy ochraniają go w sposób szczególny, jest on dla nich czymś niezbędnym, inni traktują go bardziej nonszalancko, niemniej zdają sobie sprawę, iż bardzo ułatwia życie.

Kalendarz - zaplanuj swój własny dzień

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jaki kalendarz najlepiej wybrać? Mamy różnorakie rodzaje, ale zwłaszcza podział to kalendarze elektroniczne oraz tradycyjne. Dawniej były wyłącznie te pierwsze, jak kalendarze książkowe, w dzisiejszych czasach wybór jest większy, tak więc wiele osób korzysta z bardziej nowatorskich możliwości. Zresztą co się dziwić, jeśli raczej każdy ma telefon komórkowy, a najważniejszą z jego funkcji jest właśnie kalendarz. Lecz czy to lepsze, czy wersja elektroniczna powinna zastąpić tradycyjną? Wiadomo, iż nie, choć kalendarz książkowy dla wielu jest przeżytkiem, to jest praktyczniejszy niż najnowocześniejsze wynalazki.

Łatwo o przykład: gdy będzie brakować prądu lub dźwiękowe systemy ostrzegania internetu nic nie sprawdzimy w naszym elektronicznym kalendarzu, stanie się on bowiem tylko bezużyteczny. Nie damy rady tam wprowadzić zmian, przekonać się czy dobrze wszystko zdefiniowaliśmy. Tymczasem tradycyjny kalendarz jest niezawodny w każdej sytuacji, wytrzymały na różnorakie niedogodności, zawsze pod ręką. Właściwie większość z nas preferuje wziąć długopis, aby wpisać najbardziej istotne informacje, i to pomimo że są coraz to bardziej nowatorskie możliwości. identycznie jest z mapami, gdyż chociaż jest gps, dzięki jakiemu możemy w każde miejsce dotrzeć, to jednakowoż nic nie zastąpi standardowej, papierowej mapy.

Wiadomo, iż w takim kontekście mapa elektroniczna jest prędzej aktualizowana (wystarczy mieć dostęp do internetu), a papierowa po pewnym czasie traci ważność, ale i to nie wydaje się zbytnio dużą przeszkodą, aby z niej korzystać. To jedynie pokazuje, iż choć wielu wieszczy koniec życia, jakie znamy, to należy zawsze wziąć na to dużą poprawkę, gdyż tak jak nie zniknęło kino (mimo stworzenia komputerów czy dvd), tak samo mimo że mamy elektroniczne gadżety, zawsze miło skorzystać z poczciwego, normalnego kalendarza.