Czy jesteś świadom jak kupić najlepszą mieszankę dla swego pupila?

Swoim ulubieńcom chcemy zagwarantować jak najlepsze warunki życia, bo dzięki temu mają szansę towarzyszyć nam w zdrowiu przez szereg lat. Warto pamiętać, jak istotne znaczenie ma karma, jaką na co dzień podaje się zwierzakowi. To od niej zależy jego witalność i kondycja.

Pies musi zjadać starannie przygotowaną karmę

karma

Źródło: www.sxc.hu
Nie wszyscy są świadomi, że ich ulubieńcy potrzebują specjalistycznej diety i nie mogą zjadać przysmaków z ludzkiego stołu. Wiele potraw z naszego menu jest dla psów za ciężkostrawna, lub zawiera szkodliwe składniki. Pies powinien dostawać starannie sporządzoną karmę lub gotowe mieszanki, jakie można zakupić w sklepach zoologicznych. Karma dla psa ma postać mieszanki suchej lub wilgotnego posiłku w puszkach lub konserwach.

Intrygują Cię prezentowane tu tematy? Jeśli tak, to kliknij ponadto ten odnośnik – są tu ważne informacje (https://animalab.pl/narzedzia-chirurgiczne-sprzet-do-operacji), które też Cię zaciekawią.

Karmę trzeba dopasować do potrzeb i kondycji zwierzęcia, nie wolno zapominać też o odpowiedniej porcji świeżej wody.

Gdzie nabyć karmę dla swego psa?

Kusząc się na nabycie gotowej karmy dla pupila, przy wyborze produktu warto uwzględnić istotne czynniki. Większość ludzi decyduje się na zakup karmy dostępnej w popularnych sklepach, bo odznacza się ona atrakcyjną wartością oraz powszechnym dostępem. Niemniej pewne zwierzaki mogą wymagać specjalnej i droższej karmy, jaką można kupić w dobrych punktach zoologicznych, w klinikach weterynaryjnych, jak

karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

także bezpośrednio u dystrybutora lub producenta .

Karma powinna zaspakajać potrzeby zwierzaka

Pies, podobnie jak człowiek, wymaga regularnych dostaw witamin oraz minerałów.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy artykuł, to odwiedź www co wziąć na spacer z psem a tam czekają na Ciebie wiadomości godne uwagi. Sprawdź je – będziesz niezwykle zadowolony!

Dzięki temu bywa zdrowy, posiada lśniące futerko i zdrowe zęby oraz kości. Spotyka się dużo mieszanek dostosowanych do wyjątkowych potrzeb zwierząt. Karmy dzielone bywają na mieszanki produkowane dla małych i cięższych psów, aktywnych czworonogów, dla staruszków czy psich pacjentów (www).

Tego typu mieszanki są kompletowane pod czujnym okiem weterynarzy, więc ich receptura zawiera składniki korzystne dla pupili. Ważąc się na sprawunek karmy, warto zaobserwować, jakie potrzeby wykazuje nasz ulubieniec i według nich dobrać odpowiednią mieszankę. Jeśli nie umiemy dokonać wyboru, można skonsultować się z lekarzem weterynarii, który zajmuje się czworonogiem i zna sytuację zdrowotną naszego pieska.

(zobacz więcej)