Czym trudni się i jak działa biuro rachunkowe Legnica?

Wielu przedsiębiorców zmaga się z pracami rachunkowymi. Jednak za sprawą biur rachunkowych ich praca może okazać się lżejsza.

Księgowa Legnica to cała obszerna gama propozycji. To zatem szerokie spektrum działań podejmowanych przez Biuro rachunkowe Legnica, po to by sprostać o wymaganiom klientów.

Biuro rachunkowe - księgowa w Legnicy

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Biuro Rachunkowe Legnica świadczy kompleksową obsługę w zakresie księgowości, także kadr i płac dla przedsiębiorców o różnym profilu swojej działalności i różnorakiej formule prawnej. Klientami biura rachunkowego mogą być zarówno małe jednoosobowe firmy podatkowane w sposób zryczałtowany, jak również spółki prawa handlowego.

Jeżeli taka problematyka Cię istotnie absorbuje, to bez grymaszenia kliknij tutaj – to niezwykle wiarygodna witryna (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-struktura-organizacyjna-w-twojej-firmie), która również Cię zaciekawi.

W biurze rachunkowym można zrobić większość procedur powiązanych czy to z założeniem, późniejszym prowadzeniem albo likwidacją każdej firmy. Księgowość Legnica gwarantuje swoim nabywcom doradztwo i reprezentowanie przed urzędami np. w przypadku kontroli organów podatkowych albo kontroli skarbowej. Wówczas pracownicy biura biorą w nich aktywny udział. Współdziałające z biurami kancelarie prawne, radcowskie, biegli rewidenci oraz specjaliści z zakresu BHP zwiększają spektrum oferowanych przez nie działań.

Usługi księgowe i rachunkowe obejmują np. prowadzenie ksiąg handlowych, podatkowej księgi przychodów, a także rozchodów oraz ryczałty, robienie rejestrów VAT zakupów i zbycia oraz przygotowywanie ewidencji środków trwałych oraz ewidencji wyposażenia. W dodatku do ich działań należy przygotowywanie podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym, zliczanie wielkości zobowiązań podatkowych, sporządzanie i wysyłanie do Urzędu Skarbowego pism miesięcznych, różnych pism oraz korekt dokumentów, wykonywanie danych podsumowujących oraz ich korekt, a także naliczanie roczne właściciela przedsiębiorstwa i reprezentowanie podatnika przed organami skarbowymi, kontroli skarbowej i ZUS oraz zmiany informacji w Urzędzie Skarbowym i ZUS.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku (https://www.cik-wisniewski.pl/) pokrewnego serwisu? To właśnie w nim znajdziesz uzupełniające dane w odniesieniu do opisywanej tutaj kwestii.

Do tego biura robią sporządzenie szczegółowej dokumentacji podatkowej oraz pomoc i rady księgowe.

Z kolei zakres obsługi kadrowo-płacowej obejmuje: zliczanie płac oraz przygotowywanie list płac w zgodzie z panującymi ustawami, przygotowywanie oraz wysyłanie rozliczeń i pism do Urzędu Skarbowego i ZUS, przygotowywanie ewidencji wynagrodzeń poszczególnych pracowników oraz przygotowywanie rozliczeń rocznych pracowników, przygotowywanie świadectw pracy, a także wydawanie zaświadczeń o osiągniętych dochodach i czuwanie nad obowiązkami pracodawcy z zakresu prawa pracy. W dodatku zawiera jeszcze robienie raportów i analiz dotyczących wynagrodzeń.