Dlaczego internetowe kantory cieszą się takim powodzeniem wśród osób kupujących i sprzedających waluty.

Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu jedyną możliwością na pozyskanie waluty był jej zakup u tak zwanych cinkciarzy. Panowie tacy mieli swoje stałe miejsca, w jakich kupowali i sprzedawali dolary lub marki, oczywiście po kursach nie do końca oficjalnych.

Niekiedy tego typu transakcje najbezpieczniejsze nie były, gdyż najczęściej handlarze mocno byli związani z przestępcami, a i sami niejednokrotnie dopuszczali się rozmaitych oszustw i przekrętów. Lecz przemiany, jakie nastąpiły w naszym kraju pozwoliły także na całkowicie legalne handlowanie walutami w kantorach. To, że najczęściej ich właścicielami stali się byli handlarze, to zupełnie odmienna sprawa, istotne dla klientów było to, że wszelkie transakcje stały się znacznie bezpieczniejsze. W każdym kantorze w widocznym miejscu znajdował się kursy (korepetycje z rachunkowości) walut przelicznik, więc już po wejściu od razu się wiedziało, jaką kwotę się otrzyma.

Jeśli tego rodzaju problematyka jest dla Ciebie ważna, to śmiało zerknij na serwis (http://www.liberty.olawa.pl/chemia-biurowa/), który bez wątpliwości również przypadnie Ci do gustu!

Dodatkowo każda transakcja musi być rejestrowana, więc niebezpieczeństwo jakiegoś oszustwa jest ograniczone w zasadzie do zera.

Kantor

Autor: Mark Morgan
Źródło: http://www.flickr.com

Kantory zyskały bardzo duże zaufanie klientów, a jednocześnie praktycznie zupełnie zlikwidowały pokątny handel walutami. Jednak ich dużym minusem były kursy, po których waluta była skupowana i sprzedawana. Niekiedy różnice mogły sięgnąć kilku procent, co przy większych kwotach pieniędzy mogło już dać sporą sumę. Całkowicie odmiennie będzie przy internetowych kantorach, które od paru lat są coraz bardziej popularne. Przez to, że funkcjonują one w wirtualnym świecie, to mają znacznie mniejsze koszty, i przez to zaoferować mogą znacznie niższe spready.

Przeciętnie wynoszą one około procenta, są więc parę razy niższe niż to, co proponują tradycyjne kantory. Dlatego też kupno walut online cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród osób spłacających kredyty walutowe. Klienci powoli nabierają też zaufania do transakcji tego typu, gdyż wbrew ich obawom są one naprawdę bezpieczne. Ze względu na swoje zalety wszystko będzie wskazywać na to, że sieciowy handel walutami będzie się rozwijał w dynamiczny sposób, a kantorom zacznie przybywać nowych klientów.