Dlaczego powinniśmy przekazać 1 procent organizacji charytatywnej? Jakiego rodzaju są tego zalety? Jak to zrobić?

Co roku, przy okazji rozliczania PIT-u można przekazać 1% podatku na jakąś organizacje. Jest to faktycznie łatwe, nie trzeba za to płacić, najlepiej więc o tym pamiętać. Jeden procent trafia na konto charytatywnych organizacji, jakie są pomocne najmocniej potrzebującym, jest to skromna, lecz jak bardzo duża pomoc. Całe szczęście każdy jest w stanie ofiarować ten symboliczny procent, a to sprawia, że potrzebujący zyskują niezbędne wsparcie.

Przekazanie 1% podatku jest najbardziej ciekawym sposobem pomocy dla organizacji, jakiej działanie i profil działalności jest najbliższa darczyńcowi. To właściwie rewelacyjny w swojej prostocie sposób, aby pomagać. Jak to zrobić? Trzeba tylko wypełnić specjalną rubrykę w rocznym rozliczeniu. Tak, to takie proste. Pieniądze trafiają tam, gdzie zaznaczyliśmy. Duża liczba fundacji podpisuje umowę z NFZ, ażeby zyskać przydatne środki na działalność, lecz to niestety nie wystarcza, więc również przekazanie 1% podatku jest tak bardzo istotne.

Rozliczanie PIT na komputerze

Źródło: pixabay.com

Co do samego wypełniania, to jak pisaliśmy jest to naprawdę proste, a może być jeszcze w mniejszym stopniu zajmujące, kiedy skorzystamy z nowoczesnego sposobu do rozliczania PIT-u. Najlepsze jest do tego darmowy program do rozliczenia pitów 2016, który intuicyjnie, w pełni automatycznie oraz bezproblemowo pozwala na jak i bezbłędne rozliczenie deklaracji podatkowej. Jeden procent to specyficzna pomoc, bo datek nie jest wręczany fizycznie, czyli darczyńca nie musi sięgać do kieszeni, by wyciągnąć kilka złotych. Nie jest to więc impulsywne, niezbyt przemyślane działanie, a raczej przeciwnie, darczyńca świadomie wie, komu udziela wsparcia.

Tak udzielona pomoc jest bardziej cenna, ponieważ darczyńca wie, że te pieniądze będą trafiać tam, gdzie mają trafić, więc jego wsparcie nie będzie zmarnowane. Jeden procent to niby nieduża kwota, ale jak pomnożymy ją przez liczbę kilkudziesięciu tysięcy podatników to może uzbierać się naprawdę spora suma pieniędzy. Dzięki takim pieniądzom można kupić większą ilość sprzętu, więcej dzieci może skorzystać z koniecznej rehabilitacji, ma to same plusy.

Kliknij śmiało tu a zobaczysz, że w najświeższym źródle (https://www.tax4business.pl/dlugo-przechowujemy-dokumenty-ksiegowe/) opublikowano niezwykle ciekawe informacje. One także są pasjonujące.

A najlepsze jest to, że większość z nas jest w stanie udzielić tego rodzaju pomocy, warto więc o tym pamiętać.