Domena internetowa – czym jest, jak wiele kosztuje i gdzie można ją kupić?

Planując założenie strony www czy firmy w Internecie konieczne jest posiadanie domeny internetowej. Domena internetowa to nazwa, pod którą znajduje się Twoja strona internetowa, przykładowo Jeśli prawidłowo wpiszesz do wyszukiwarki internetowej nazwę domeny oraz naciśniesz Enter, otworzy się strona, jaką reprezentuje naturalnie ta domena. Domeny wyznaczają również adres korespondencji elektronicznej, przykładowo Posiadanie domeny jest potrzebne, jeśli potrzebujemy działać w Internecie.

korzystanie z internetu
Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com
Rozróżniamy parę typów domen, jakie zdołają mieć różne końcówki.

Jeżeli ten wpis daje Ci do myślenia, kliknij tu i dodatkowo zdobądź ważne informacje, które również są godne zauważenia.

Aktualnie wyróżniamy takie końcówki jak na przykład pl., com., eu., a także końcówki nietypowe. Końcówki domen dzielą się na końcówki globalne, czyli międzynarodowe, lokalne i funkcjonalne – sprawdź Netwave. Koszt domeny zdoła być różny, mnóstwo zależy od tego, którą końcówkę wybierzemy, oraz także z jakiej oferty skorzystamy. Firmy zajmujące się sprzedażą domen posiadają zróżnicowaną propozycję, niektóre ceny zdołają być wyższe, inne natomiast niższe i bardziej interesujące.

Chcąc kupić domeny, pożądane byłoby poznać się co najmniej z czterema – pięcioma propozycjami rozmaitych firm. Mnogość firm proponuje niższe ceny na pierwszy rok stosowania domeny, ponieważ warto pamiętać, iż domeny trzeba regularnie, co roku przedłużać. Domeny krajowe kosztują mniej więcej 100 złotych rocznie, zaś domeny globalne – około 50 złotych rocznie.

Kupując domenę, pożądane byłoby wybrać kompetentnego oraz zaufanego rejestratora, który do ogólnoświatowej bazy wprowadzi nas jako właściciela, zaś nie siebie. Zakładając stronę internetową, musimy też pomnieć, iż do jej funkcjonowania wymagany jest serwer hostingowy. Poniektóre firmy proponują serwer hostingowy (kliknij tutaj) z gratisową domeną, jaka mieści się już w cenie oferty. Pożądane byłoby zaznajomić się z takimi propozycjami.

Masz ochotę czytać więcej na podobny temat? Żaden kłopot. Trzeba wyłącznie kliknąć na podane hiperłącze do wpisu (http://polskaakademianlp.pl) i przelogujemy Cię na nową witrynę.

Od chwili połączenia domeny z hostingiem, rozpocznie ona wyświetlać się w Sieci w ciągu 48 godzin.