Doradcy finansowi, czy warto korzystać z ich oferty?

Doradcy finansowi dopomagają w korzystnym zarządzaniu kapitałami. Ich porady przydadzą ci się, gdy nie masz czasu, a przede wszystkim ochoty na chodzenie po bankach i porównywanie ofert finansowych. Jakim sposobem znaleźć niezłego doradcę finansowego? Zanim zdecydujesz się na konkretną osobę lub firmę, sprawdź dokładnie, czy jest kompetentna.

Doradca finansowy

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku nie brakuje nieuczciwych specjalistów i zwykłych oszustów. Zacznij od próbnych spotkań z kilkoma doradcami z różnych firm. Pewniejszym źródłem będzie jednakże przyjaciel, jaki korzystał już z usług doradcy. Być może poleci ci wypróbowanego specjalistę.

Na spotkaniu wybadaj uczciwość doradcy. Często jego pensja jest uzależniona od liczby sprzedanych usług, więc będzie próbował wcisnąć ci cokolwiek, byleby zarobić. Dobry specjalista analizuje indywidualne potrzeby swojego klienta i wtenczas dobiera dla niego produkt. Sprawdź też, czy wybrana przez ciebie jednostka jest niezależna, zatem czy jej posiadaczem nie jest żaden bank czy inna instytucja finansowa a także czy ma w swej ofercie szeroki przekrój produktów finansowych, różnych instytucji (czytaj więcej).

Doradca finansowy powinien wypytywać szczegółowo o twoje finanse – . Ty również nie bój się pytać o wszystko. Pamiętaj, iż jego argumenty winny być rzeczowe.

Nie czekaj, ponieważ jesteśmy w witrynie (http://www.kancelaria-cpr.pl/oferta/adwokat-rozwod-warszawa/) dla Ciebie. Opracowaliśmy szalenie interesujące wpisy. Pragniesz się z nimi zapoznać? Zachęcamy do kolejnej strony.

Nie wierz konsultantom, jacy zbyt mocno napierają a także pokazują tylko jeden produkt. Możesz wtedy podejrzewać, iż doradca nie będzie niezależny – warto poczytać.

Za rozmowę z doradcą jak też radę nie płacisz. Firmy doradztwa finansowego zyskują dopiero, jeśli wykupisz dany produkt. Stąd tak istotne jest znalezienie rzetelnego specjalisty, który poleci ci taką polisę lub fundusz, na których nie stracisz. Nie zdziw się, jeżeli po zwieńczeniu transakcji doradca poprosi cię o kontakt (polecamy nota bene) do twoich znajomych, żeby zaproponować im swoje usługi. W taki właśnie sposób funkcjonują firmy doradztwa finansowego. Jeśli rzeczywiście będziesz zadowolony z porad, możesz dać namiary znajomych, którzy potrzebują pomocy specjalisty. Pamiętaj jednak, że nie musisz tego czynić (więcej na tej stronie).

Co robić w przypadku kłopotów z dłużnikami? Nic skomplikowanego, starczy wpisać w wyszukiwarkę zwrot: windykacja należności. Na pewno znajdziesz profesjonalistę, który Ci pomoże. Praca doradcy jednak nie kończy się po doborze produktu i sfinalizowaniu transakcji. Dobry doradca powinien mieć kontakt z klientem przez cały czas. Ma powiadamiać o sytuacji na ryku finansowym a także ostrzegać o niebezpieczeństwie.