Dziedzina grafologii i jej zastosowanie

Wbrew pozorom, grafologia nie należy do dziedzin prostych, jednak jest swoistym odłamem psychologii, która ma za zadanie ustalić między innymi związek pomiędzy grafizmem a charakterem pewnych osób. Inaczej jest to technika projekcyjna, która ma własne podstawy naukowe wyrażone w formie ekspresji i charakteru pisma. Ponadto, grafologię można podzielić również na nieco odmienną kategorię – kryminalistykę, która polega na analizie próbek pisma w celu sprawdzenia istnienia związku osoby podejrzanej lub zaginionej z podanym tekstem odręcznie napisanym.

grafolog w Warszawie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy grafolog (czytaj więcej) ma za zadanie zwykle sprawdzenie między innymi nacisku pisma względem długopisu, wielkości liter oraz ich pochylenia, jak również odległości pomiędzy literami, słowami, bądź wersami. To wszystko – mówiąc najprościej – posiada podstawy w nauce psychologii. Grafologia nazywana jest często błędnie pseudonauką oraz staje się w chwili obecnej obiektem krytyki, lecz oskarżenia te w większości przypadków jest nieuzasadniona. Grafolog sprawdzać może również grubość poszczególnych linii i rodzaj narzędzia, którym napisano właściwy tekst. Do nich z kolei zalicza się też choćby napisane groźby, samobójcze listy.

Zaciekawiony? To dla nas fantastyczna informacja. Zatem kliknij tu ginekolog tuchola i oglądaj do woli kolejne fachowe wątki.

Bardzo często w prosty sposób mówi się, iż grafolodzy mogą badać wszystko, co się da. W przypadku grafologii kryminalistycznej podejrzany napisać musi odpowiedni tekst ręką lewą lub prawą, aby wykluczyć albo potwierdzić autorstwo danej osoby. W kwestii takiej jak wykwalifikowany grafolog warszawa (polecany) posiada najlepszych i najbardziej doświadczonych w tej dziedzinie, niezależnie od sprawy, bądź okoliczności napisania danego tekstu.

Grafologię obecnie studiować można w wielu polskich miastach na kilku uczelniach.