Jak najlepiej rozliczyć PIT i komu dać 1%? Co należy wiedzieć w tym temacie?

Rozliczenie PIT-u to nie tylko obowiązek, o którym musi wiedzieć każdy z nas, choć oczywiście przez to w każdym roku wypełniamy taką deklarację. Dzięki temu, że jesteśmy w stanie przeznaczyć 1% na jakąś charytatywną organizację, to automatycznie pomagamy i to jak się zdaje jest w takim miejscu najważniejsze. Niby specyficzny suchy urzędowy dokument, a dzieje się dzięki niemu tak wiele dobrego. Dlaczego to tak bardzo istotne i jak wypełnić, by przekazać 1%?

Chore dzieci grające na kosnoli
Autor: The Bakken Museum
Źródło: http://www.flickr.com

Jest bardzo dużo organizacji, jakie z chęcią przyjmą od nas taki mały dar, jaki i tak nas nic nie kosztuje. Fundacja na rzecz dzieci zwłaszcza czeka na taką wsparcie, ponieważ potrzeby są duże, więc i coraz więcej osób ofiaruje 1% podatku, tym bardziej korzystnie. Tego rodzaju pomoc nic nie kosztuje, ponieważ takie pieniądze i tak do nas nie wracają, więc jesteśmy w stanie i należy pomagać. Jeśli przekażemy takie środki pieniężne, to możemy być pewni, że więcej dzieci będzie chodziło szczęśliwych, będą zaoferowane ich elementarne potrzeby.

Każdy choć z odrobiną dobrej woli powinien się na to zdecydować. Jeśli chcemy szybko ofiarować pieniądze to powinniśmy skorzystać z nowatorskich sposobów rozliczania. A jeżeli PIT przez internet jest najlepszym i najszybszym sposobem, z pewnością zdecydowanie efektywniejszym niż sposób tradycyjny. W przeszłości trzeba było wypełniać druki i popełniać przy tym błędy, obecnie wypełnianie online jest naprawdę intuicyjne i łatwe, że praktycznie nikomu to nie zagraża. Każdy jest w stanie sobie z tym poradzić, więc nie zadziwia jakoś mocno, że coraz więcej osób to wybiera.

Identycznie jak mówimy o przekazaniu jednego procenta, to także jest to dziecinnie łatwe, bo jest od tego jedno pole, w jakie wpisujemy organizację, na jakiej konto przekazujemy tę drobną kwotę. Jeśli w tym roku przymierzamy się do wypełnienia deklaracji podatkowej i jeszcze nie zdajemy sobie sprawę, jak planujemy to wypełnić, to na pewno najlepiej jak zdecydujemy się na cyfrową wersję, oszczędzimy sobie przy tym wielu kłopotów oraz zmartwień. Zwłaszcza, iż wypełnianie online jest całkowicie darmowe, tak więc szkoda, gdybyśmy z tego nie skorzystali.