Jak wybrać odpowiednią firmę kurierską na długi okres współpracy? Co wziąć pod uwagę? Czy cena powinna być najważniejszym kryterium?

W dzisiejszych czasach coraz mocniej rozwija się rynek usług kurierskich. Mnóstwo z nas niejednokrotnie wysyła coś swoim przyjaciołom mieszkającym przykładowo za granicą – nie wspominając nawet o dużych firmach lub sklepach internetowych, które praktycznie każdego dnia wysyłają setki paczek. Czy korzystanie z usług kuriera jest kosztowne i czy można na tym zaoszczędzić? Oto parę pomocnych wskazówek.

Przesyłka kurierska

Autor: Carl Malamud
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tego w niewielkich miasteczkach wysłanie paczki na lokalnej poczcie jest dużo bardziej wygodne, bo przeważnie ona po prostu będzie blisko domu. Inaczej sytuacja się przedstawia w dużych miastach, w których znajdują się oddziały większości firm kurierskich które działają w naszym kraju.

Jeśli stworzony tu artykuł pochłonąć Cię i pragniesz więcej, to na pewno przypadnie Ci do gustu link do witryny palety na wymiar, gdzie jest dużo wątków.

Tam nie będzie żadnych problemów aby podjechać do oddziału takiej firmy i tam nadać wszystkie paczki kurierskie (na jego stronie), jakie się chce wysłać do odbiorców. Aktualnie dla indywidualnych klientów ceny paczek są już praktycznie bardzo podobne z tym, co w cenniku ma Poczta. Poza tym bardzo dużą zaletą jest też to, że w razie potrzeby tani kurier krajowy może podjechać do domu i zabrać paczkę, w przypadku firm taka usługa to aktualnie standard.

Samochód kuriera na ulicy

Autor: Ninian Reid
Źródło: http://www.flickr.com

Firmy kurierskie (sprawdź tę stronę) z reguły pokazują swoim ewentualnym klientom ceny podstawowe, są one dość podobne w wielu miejscach. Jednak największe znaczenie mają ukryte koszty dajmy na to dopłaty za benzynę, albo wyższe stawki poza główną strefą. Na tego typu rzeczy musimy zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy, ponieważ koszty te bardzo podnoszą cenę za usługę. Tak samo sytuacja przedstawia się jak chodzi o ceny za paczki kurierskie w różnych rozmiarach. Może się okazać bowiem, iż wysyłki o standardowych parametrach będą miały świetną cenę, natomiast za wszystko co będzie odbiegać od takich przyjętych norm będzie trzeba dużo płacić. Dlatego zastanówmy się czy częściej nie zdarzają nam się właśnie przesyłki o innych niż standardowe rozmiarach by nie płacić za wysyłkę więcej. Identycznie wygląda to z wagą paczek. Z tego powodu sprawdźmy dokładnie warunki umowy.

Każdy ze spedytorów posiada oddzielne opłaty za różnego rodzaju nietypowe sytuacje, i u części wysyłka może kosztować rzeczywiście dużo. Dzięki temu, że da się porównać na miejscu propozycję kilku kurierów i znaleźć najtańszą, oszczędza się nie tylko swoje pieniądze, ale także czas niezbędny na szukanie. Kolejnym ułatwieniem jest możliwość policzenia wszystkiego za pomocą internetowego serwisu i wstępne przygotowanie tam dokumentów. Potem wystarczy zjawić się tylko z zapakowaną paczką i ją praktycznie od razu nadać.

Przeto też w trakcie wyboru powinno się trochę więcej czasu przeznaczyć na poszukiwanie abyśmy mogli wybrać firmę, która najbardziej będzie pasować naszemu zapotrzebowaniu. Jeżeli uczynimy to raz i solennie wtedy z pewnością będzie to dla nas pomocne na w rzeczywistości sporo lat.