Jak zrobić dobry spot reklamowy, aby zwracał dużej ilości widzów

Nie da się zaprzeczyć, że spoty reklamowe zaczęły panować w tv. Reklama staje się coraz powszechniejszym środkiem przekazu i zdobywa ogromną siłę oddziaływania – z tego powodu też tak wiele firm ją wykorzystuje chcąc wypromować dany artykuł. Dziś reklama ma tak dużą siłę, że zaczęły z niej korzystać największe firmy, znane powszechnie, firmy takie jak Allegro – do promocji swej marki używają tak zwanych spotów reklamowych – niektóre z nich są rewelacyjne i łapią za serce – tak jak w przypadku spotu stworzonego przez allegro.

urlop - tableau

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże promocja to nie kliknij tylko stworzenie spotu, musi on być głównie dobry, przyciągający uwagę – jak zatem taki spot zrobić, by zdobył dla nas miliony potencjalnych klientów? Naturalnie jeśli w ogóle nie wiemy jak się do tego wziąć i sama myśl o robieniu spotu nas paraliżuje, istnieją firmy dla których produkcja spotów reklamowych to bułka z masłem – jednakże usługa ta najtańsza nie jest. Dlatego też może chociaż poczytajmy jak powinien wyglądać dobry spot. Najważniejszą cechą skutecznego spotu jest prostota i jednoznaczność – osoba przed telewizorem musi natychmiast wiedzieć o czym dany spot jest i jaki produkt promuje – jeśli choćby przez moment będzie musiała zastanawiać się o co chodzi lub nie zrozumie spotu, istnieje duża szansa, że nie będzie o nim pamiętać. Długość spotu winna wynosić ok. 30 sekund – jednak niech nie zmyli nas ta długość, dość trudno jest wymyślić coś co w tak szybkim czasie zwróci uwagę jak największej liczby osób.

Miejmy na uwadze, że to co wykreujemy ma trafić do telewizji, czyli tym sposobem trafi do milionów ludzi, dlatego spot powinien szanować obecne tradycje i nie wywoływać niepotrzebnych kontrowersji. Po prostu ma być krótki i na temat. Prosto zbudowany komunikat od razu trafi do sporej ilości widzów – czyli po prostu zostanie zapamiętany, a przecież o to chodzi. Dodatkowo spot musi nas zaintrygować – nikt przecież nie lubi słuchać czegoś nieinteresującego, prawda?

Nie (koniecznie – link) możemy jednakże z pomysłowością przegiąć – pamiętajmy, że nadal najistotniejszy jest produkt, a nie forma. Jeśli nawet po przeczytaniu informacji tyczących się dobrze zrobionego spotu, wciąż nie wiemy jak się za to zabrać, można wyszukać firmy, które proponują takie usługi – szukając firmy, która zajmuje się czymś takim jak produkcja spotów reklamowych Kraków i Łódź będą dobrymi miastami, bowiem są to większości znane miasta sztuki, gdzie produkcja filmowa jest na wysokim poziomie, jeśli ktokolwiek rzuci hasło produkcja filmowa Kraków, będzie to skojarzone wyłącznie przychylnie. Zrobienie porządnego spotu reklamowego, który będzie zwracał uwagę wielu widzów, to nie lada wyzwanie, któremu z pewnością nie każdy może podołać, i właśnie dlatego istnieją firmy, które mogą zrobić to za nas.