Jakie mają zalety banery i roll-upy, z jakich powodów są tak chętnie wykorzystywane w reklamie.

Pomimo tego, że internetowa reklama zdobywa coraz większą popularność, to jednak tradycyjne metody w dalszym ciągu z dużą skutecznością wykorzystuje się w wielu sytuacjach. Wybierając się przykładowo na jakieś targi, konferencję czy spotkanie promocyjne na pewno znacznie lepiej sprawdzi się duży, kolorowy roll-up, niż malutki tablet z migającą reklamą.

Roll-up reklamowy przy wejściu na spotkanie

Autor: Achim Hepp
Źródło: http://www.flickr.com

A że takie nośniki są tanie, łatwe w wykonaniu i przewożeniu, to się po prostu z nich często korzysta. Rollup złożony jest raptem z paru elementów, czyli rolki, stojaka i nawiniętej na nią planszy reklamowej. Dzięki temu rozłożenie go zajmuje raptem parę chwil, a ewentualna zmiana reklamy niewiele dłużej. Poza tym całość waży parę kilo i jest zapakowana w wygodną torbę, dzięki czemu nawet słabsi pracownicy bez problemów dadzą sobie radę z zaniesieniem na miejsce i montażem. Dużym plusem tego nośnika reklamowego jest również wysoka skuteczność. Na reklamie można bowiem wydrukować co się tylko chce, a wszystko będzie estetyczne i trwałe.

Podobną mobilność i skuteczność posiadają również banery reklamowe, one też są jednym z klasycznych i bardzo chętnie wykorzystywanych przy różnego rodzaju akcjach nośnikiem. Doskonale będą się sprawdzać przy reklamowaniu najróżniejszych produktów i usług, ale można przy ich pomocy reklamować również najróżniejsze imprezy sportowe i kulturalne. Tak naprawdę banery – polecamy serwis z banerami – zaliczają się do jednej z najtańszych metod reklamy, gdyż typowy koszt ich wykonania będzie wynosił kilkaset złotych, zależnie od wielkości i użytego materiału. Charakteryzują się też naprawdę dużą wytrzymałością, ponieważ są całkowicie odporne na działanie warunków pogodowych, a sposób produkcji gwarantuje, że naniesione obrazy cały czas będą wyglądać bardzo dobrze. Podobnie jak przy rollupach, tanie banery (druk banerów reklamowych) są bardzo łatwe do transportu.

Z racji tego, że składają się w zasadzie z samej tkaniny, to bardzo łatwo je złożyć i zawieźć w inne miejsce. Bardzo łatwy jest też montaż, gdyż zwyczajnie się je wiąże za pomocą odpowiednich linek i sznurków.