Jakie mamy najbardziej popularne rodzaje ogrodzeń? Co to jest ogrodzenie gabionowe?

Chcąc odgrodzić własną posesję, będziemy musieli dobrze przemyśleć, jakie rozwiązania chcielibyśmy zastosować. Opcji jest dużo, dlatego należy pomyśleć dobrze, nim zdecydujemy. Jakie mamy najpopularniejsze typy ogrodzeń? Czym się odznaczają?

Wysokie ogrodzenie gabionowe

Autor: Legi
Źródło: Legi

Ostatnimi czasy już bardziej popularne stają się ogrodzenia gabionowe. Już częściej można je zauważyć, w postaci ogrodzenia ale również jako forma wydzielenia przestrzeni wewnątrz posesji. Pod taką niewiele mówiącą nazwą kryje się bowiem coś w rodzaju małej architektury w ogrodzie. Możemy w ten sposób to nazwać, ponieważ ogrodzenie takie składa się z metalowych stelaży, jakie są wypełniane dowolnym rodzajem kamienia. Całość tworzy ładną aranżację, a przy okazji daje sporo możliwości, jeśli chodzi o kształt oraz wysokość. Takie ogrodzenie szczelnie przysłania posesję, a oprócz tego jest bardzo ładną dekoracją. W zależności od tego, czy chcemy użyć kamienia małego czy też grubszego, trzeba użyć stelaż metalowy z dużymi albo małymi otworami. Całkiem ładnie prezentuje się wypełnienie z białych otoczaków czy barwionego szkła. Natomiast często też używa się normalnych otoczaków do takiego ogrodzenia.

Ogrodzenie dla domu - wizualizacja

Autor: UC Davis Gateways Project
Źródło: http://www.flickr.com

Dość często stosowane są ogrodzenia panelowe.

Spodobał Ci się zaprezentowany wpis? Jeżeli tak, zgłąb dodatkowe tematy, jakie z zaangażowaniem opisaliśmy w najnowszym artykule (https://sarakhman.pl/fotowoltaika-dla-biznesu/).

Są one dość szybkie i proste jeśli chodzi o montaż. Występują one najczęściej w tej formie, iż do metalowej ramy przyjmowane jest mniejsze, wykonane z drewna wypełnienie. Są to na przykład listwy albo rzerdzie. Trzeba pamiętać, że tak jak w przypadku każdego drewnianego ogrodzenia, tak tutaj również używane w panelach drewno musi być odpowiednio przygotowane. Powinno być sezonowane oraz zabezpieczone przed wilgocią, pleśnią czy grzybami i ogólnie przed złymi warunkami atmosferycznymi.

Z pewnością całkiem ładnie wygląda na posesji ogrodzenie gdzie wykorzystane są rośliny, czyli popularny żywopłot. Będzie on mniej kosztowny, aniżeli inny typ ogrodzenia, tym bardziej jeśli sami założymy taki żywopłot od początku z malutkich sadzonek. Należy natomiast być przygotowanym na to, że takie ogrodzenie wymaga ciągłej pielęgnacji, czyli z pewnością nie jest dla tego, kto nie lubi pracy w ogrodzie. Jednak niewątpliwie pięknie się ono prezentuje i pasuje do zielonego otoczenia.