Każdego roku w tym czasie sen spowiek spędza nam rozliczanie podatku

Każdego roku, przy okazji rozliczania PIT-u jesteśmy w stanie przekazać 1% podatku na określoną organizacje. Jest to faktycznie łatwe, nic nie kosztuje, dobrze więc mieć to na uwadze. Jeden procent trafia na konto organizacji charytatywnych, które pomagają najmocniej potrzebującym, jest to skromna, lecz jak bardzo wielka pomoc. Na szczęście każdy jest w stanie dać taki symboliczny procent, a to sprawia, że potrzebujący mogą uzyskać pomoc.

Rozliczenie PIT przez internet - najlepsze wyjście!

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Co do samego wypełnienia, to jak pisaliśmy jest to dość proste, a może być jeszcze mniej zajmujące, gdy skorzystamy z nowatorskiego sposobu do rozliczania deklaracji podatkowej – https://pomocdzieciom.eu/pit-2016/do rozliczenia PITów za 2016r, jaki intuicyjnie, całkowicie automatycznie i bezproblemowo pozwala na jak i bezbłędne rozliczenie PIT-u.

Jeśli uważasz, że podane informacje są cenne, to odsyłam do strony (https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/podkladki-i-pierscienie/) – w tamtym miejscu również są podobne dane, które warto przeczytać.

1% to specyficzne wsparcie, ponieważ datek nie jest przekazywany fizycznie, co znaczy, że darczyńca nie sięga do kieszeni, ażeby wyciągnąć parę złotych. Nie jest więc to impulsywne, nieprzemyślane działanie, a raczej przeciwnie, darczyńca świadomie zdaje sobie sprawę, komu udziela pomocy.

Pozostaje jedna sprawa, o której w tym momencie powinieneś pamiętać. Naturalnie rozchodzi się o jeden procent Twojego podatku. Trzeba wybrać organizację, którą będziesz chciał wesprzeć. Szczególnie z tego względu należałoby to uczynić, że wspomożesz chore dzieciaczki, a to bywa najbardziej dobra okazja w roku, aby uczynić coś dla innych. Choroba dziecka to dla każdego jednego rodzica monstrualny problem i to nie tylko natury finansowej, dlatego też nie warto posiadając taką sposobność izolować się na chorobę innych. Nim zatem odeślesz własne zeznanie podatkowe do skarbówki wybierz organizację i przekaż jeden procent własnego podatku, zasilając tym samym jej konto. Ciebie to nie obciąży, a te pieniądze z pewnością zostaną odpowiednio spożytkowane. Być może nawet znasz osobiście kogoś, kto pozostaje pod opieką takiej organizacji, wtedy sprawa wyboru będzie dla Ciebie jeszcze prostsza. Nie rozmyślaj więc tylko wskaż organizację pożytku publicznego i przekaż 1 procent (więcej interesujących wskazówek znajdziesz pod tym linkiem) podatku tym, którzy na tę pomoc oczekują.

Identycznie jeśli mówimy o przekazaniu 1%, to także jest to dziecinnie łatwe, ponieważ jest od tego jedno pole, gdzie wpisujemy organizację, na której konto przekazujemy taką drobną kwotę. Jeśli w obecnym roku przygotowujemy się do wypełnienia PIT-u i jeszcze nie zdajemy sobie sprawę, jak planujemy to wypełnić, to z pewnością najlepiej kiedy zdecydujemy się na cyfrową wersję, oszczędzimy sobie dzięki temu wielu kłopotów jak i zmartwień. Zwłaszcza, iż wypełnianie online jest całkowicie darmowe, więc szkoda, jakbyśmy z tego nie skorzystali.