Kilka przydatnych informacji na temat metod wykorzystywanych przy przesadzaniu drzew.

Sadząc małe drzewo trzeba czekać co najmniej kilka, a w przypadku wielu gatunków nawet więcej niż dziesięć lat, zanim uzyska ono należyte rozmiary. Jeśli ktoś ma wizję własnego ogrodu i bardzo dużą rolę pełnią w niej jakieś drzewa, to musi pamiętać o tym, że jednak po pewnym staną się one duże i wyglądać będą zupełnie inaczej niż wtedy, gdy się je sadzi.

firma - fotka

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

Ale jeśli ktoś chciałby od razu mieć urządzone wszystko w taki sposób jak sobie wymarzył, to ma jeszcze jedno wyjście, którym jest przesadzanie dużych drzew. Tak naprawdę używane aktualnie metody pozwalają na przeniesienie drzewa mającego dowolną wielkość. Rzecz jasna będzie się to też wiązać z dość dużymi kosztami, gdyż im drzewo ma większą średnicę, tym będzie potrzebować więcej pracy i odpowiedniego sprzętu. Lecz nie ma żadnych problemów, aby dać sobie radę z każdą wielkością, a metoda ta jest coraz bardziej popularna.

Czy szukasz teraz czegoś ciekawego? Jeśli tak, to zerknij na stronę (https://roletomat.pl/), która niewątpliwie wyda się Tobie atrakcyjna. Odnosi się ona do zbliżonej problematyki.

Wynika to z tego, że przy konieczności usunięcia rosnących drzew, na przykład z miejsca budowy, dużo taniej je będzie przenieść w inne miejsce, niż wyciąć.

firma - ogląd

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
firma - malowidło

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

przesadzanie drzew Poznań jest realizowane przez wyspecjalizowane firmy, dysponujące odpowiednim sprzętem i wyposażeniem. Najlepszym okresem czasu, w którym można wykonać tę operację, jest wiosna i jesień, gdyż wtedy właśnie jest znacznie mniejsze parowanie wody(polecamy skraplacz kondensatu) z samych roślin. Przesadnie w lecie także jest wykonalne, ale będzie wymagać dużo więcej podlewania i pielęgnacji, większe jest także niebezpieczeństwo, że coś się jednak nie uda. Niektóre gatunki drzew trzeba przed przesadzeniem przygotować odpowiednio wcześniej, polega to na ich okopaniu rok czy dwa lata wcześniej, żeby zagęścić bryłę korzeni.

Sama operacja polega na zrobieniu odpowiednią przesadzarką dołu w docelowym miejscu, wykopaniu samego drzewa i umieszczeniu go w przygotowanym wcześniej miejscu. Dzięki użyciu tej samej maszyny bryła korzeniowa idealnie spasuje w nowym miejscu, co znacząco zwiększa szanse sukcesu. Po wykonaniu przesadzenia należy drzewo w nowym miejscu dobrze podlewać, szczególnie ważne będzie to na samym początku.