Kwestionariusze DISC to znakomita metoda, aby zatrudniony mógł rozpoznać swoje style zachowań w pracy

Jeżeli pragniemy dokładnie ocenić zdolności własnych zatrudnionych, to powinniśmy wykorzystać do tego niesłychanie sprawne narzędzia. Warto więc użyć znanego na całym globie narzędzia DISC, opartego na psychologicznych teoriach Junga. Spowoduje to, iż poznamy silne oraz słabe strony własnych zatrudnionych.

certyfikacja disc

Autor: jvleis
Źródło: http://www.flickr.com

Aby wykonać to badanie, trzeba nająć kompetentnych fachowców posiadających spore doświadczenie. certyfikacja disc jest gwarantem, iż taka osoba ma specjalistyczną wiedzę oraz umie skorzystać z licznych specjalnych narzędzi. Zatrudniony, który zostanie poddany takiej analizie, dostanie bardzo dużo cennych informacji na temat swoich reakcji w najróżniejszych momentach. Jest to wiedza, która mu pomoże lepiej osiągać zamierzone cele oraz się rozwijać. Certyfikacja DISC jest niezbędna, jeżeli ktoś pragnie robić takie analizy. Warto pamiętać, iż nie trzeba mieć wykształcenia psychologicznego, by ją uzyskać. Certyfikację może otrzymać każdy, kto pomyślnie przejdzie kurs.

Jeżeli pragniemy, by nasi pracownicy dobrze zrozumieli, jakimi są typami psychologicznymi oraz jak reagują w pracy, to powinni wykonać analizę indywidualną extended disc. Wypełnienie tego testu sprawi, że zatrudniony dokładnie pozna własny profil psychologiczny. Bez wątpienia takie wiadomości przydadzą się w trakcie wybierania drogi kariery oraz podczas rekrutacji. Indywidualna analiza Extended DISC jest bardzo skutecznym narzędziem, które skupia się na stylach zachowań ludzi i na ich predyspozycjach. Osoby, które przejdą takie testy, będą lepiej wiedziały, w jakim obszarze doskonale się sprawdzą, gdzie będą mogły się wykazać oraz co należy przykładowo zmienić, żeby być wydajniejszym. Trzeba się jednakże upewnić, iż test przeprowadzany jest przez certyfikowaną osobę, która posiada spore doświadczenie kompetencje.

Oczywiście nawet najdokładniejszy test nie zbada naszego charakteru w 100%, więc warto również zachować zdrową ocenę własnych możliwości. Ponadto warto omówić rezultaty ze specjalistą, żeby dobrze je zrozumieć.