Masz zbyt wiele pożyczek? Zapytaj o kredyt konsolidacyjny

W obecnych czasach niejednokrotnie zdarza się, że zaciągamy kredyt na zakup czegoś, co akurat potrzebujemy kupić albo zwyczajnie na życie czy na spłatę rachunków. Niestety sporo osób zaczyna pożyczać pieniądze w paru miejscach, a mają równocześnie kilka pożyczek do zapłacenia bez wątpliwości można się w tym pogubić. Najlepiej oczywiście zaciągać nowe pożyczki dopiero po tym, jak uregulowało się poprzednie, jednakże niestety nie zawsze jest to możliwe.

Niebieska świnka skarbonka

Autor: Bryant Surety Bonds
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy znalazłeś się w opisywanej przez nas sytuacji i masz parę kredytów jednocześnie, być może niezłym rozwiązaniem będzie dla Ciebie kredyt konsolidacyjny. Jeżeli nie chcesz się martwić, kiedy mija okres zapłaty poszczególnych pożyczek, wówczas powinieneś wybrać się do banku i tam wziąć kredyt konsolidacyjny, który ma praktycznie same zalety.

Parę Twoich kredytów zostanie zamieniony w jeden raty (zobacz kliknij, zobacz, sprawdź) – dzięki temu będziesz musiał opłacać tylko jedną ratę zamiast paru równocześnie. Na dodatek kredyt inwestycyjny dla firm zazwyczaj pozwala na przedłużenie okresu kredytowania – tego rodzaju kredytu bank zwykle udziela pod zastaw hipoteki, który jest dla niego wystarczającym zabezpieczeniem do tego, aby dać Ci jeszcze nieco czasu na spłacenie swoich zobowiązań.

pieniądze na kupno domu

Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli zdecydujesz się na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego, wtedy powinieneś rozważyć, czy chcesz wziąć kredyt gotówkowy czy hipoteczny. Kredyt hipoteczny bez wątpliwości pozwoli Ci na łączenie pożyczek nawet na ogromne sumy – jako zabezpieczenie spłaty Twoich długów występuje w takich sytuacjach posiadana przez Ciebie nieruchomość. Taki rato (zobacz sprawdź) zdecydowanie da Ci możliwość znaczącego przedłużenia okresu spłaty oraz o wiele bardziej korzystne warunki kredytowania – .

Z drugiej jednak strony szybki kredyt dla firm jest na pewno bezpieczniejszy, nie wymaga bowiem zabezpieczenia go nieruchomością. W takim wypadku jednak nie będziesz mógł liczyć na tak dobre warunki jak w przypadku kredytu hipotecznego. To, na który z nich się zdecydujesz, zależy przede wszystkim od Twoich oczekiwań oraz od wysokości już wziętych pożyczek. Jeśli zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny, wówczas zdecydowanie powinieneś zastanowić się nad wyborem najlepszego banku.

W takich wypadkach zdecydowanie odradzamy korzystanie z usług innych instytucji niż banki – to może przynieść Ci więcej szkody niż pożytku. Jeżeli nie wiesz, na usługi którego banku powinieneś się zdecydować, wówczas możesz skorzystać z jednej z porównywarek internetowych – w jasny sposób porównują oferty wszystkich banków, dzięki czemu na pewno uda Ci się znaleźć tę najkorzystniejszą.