Musimy to przyznać, iż najdogodniejsze są domowe sposoby. Widać to przy okazji najprostszych prac

Od czasu do czasu jesteśmy w całkowitej rozterce, bo nie mamy okazji sobie poradzić z wybraną sprawą. Tak jest z kilkoma zagadnieniami, szczególnie tymi, z którymi mamy okazje się codziennie – jak w domu. Co wtedy zrobić? Wydaje się, że najlepsze rezultaty mogą przynieść porady domowe, takie uczone z pokolenia na pokolenie, najlepiej z kolei to widać patrząc na przykład pozbywania się plam. Zresztą, zobaczcie sami.

polecana strona 
<div style="text-align:justify">Usuwanie plam przy użyciu [TAG=wywabiacz’ title=’Pranie’ style=’margin:4px;’/>
<div class=
Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com

, zazwyczaj pozostawia obwódki, dlatego od razu po usunięciu zaleca się suszenie wskazanego miejsca niezbyt gorącym powietrzem pochodzącym z suszarki do włosów. Usuwanie plam za pomocą rozpuszczalnika, powinno być zrobione precyzyjnie. Należy zwracać uwagę, by rozpuszczalnik był też precyzyjnie wywabiony, w innym wypadku na około odplamionego miejsca powstanie zaciek , czyli tzw. otoczka – polecane porady (www) na

Usuwanie plam z atramentu udaje się poprzez zmoczenie tkaniny w gorącej wodzie z dodatkiem soli, a następnie polanie plam spirytusem. Do usuwania tego typu plam możemy wykorzystać także soku z cytryny.

Sprawdź także szczegóły w linku (https://www.topcotton.pl/), na pewno będziesz zdania, że faktycznie dobrze było się z nimi zapoznać. Nie czekaj zatem i wejdź tutaj!

Jeżeli plamy są na dywanie, to możemy je usunąć wlewając na nie mleko a następnie sól kuchenną. Po godzinie przetrzeć wszystko wilgotną gąbką. Świeże plamy na dywanie trzeba błyskawicznie przysypać grubo solą i zostawić na kilka godzin. Sól powinno się wymieniać co pewien czas na czystą. Na koniec zmyć wodą mydlaną. Tkaniny ,możemy namoczyć w gorącym mleku i uprać w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, a w razie trudnych plam do prania dodać odrobinę spirytusu mydlanego. Plamy z mebli możemy usunąć bez problemu sokiem z rabarbaru.

Suszące się ubrania
Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com

Wywabianie plam z buraczków dokonujemy wycierając je natychmiast mokrą gąbką lub wypłukiwanie w zimnej wodzie i moczenie całą noc. Niwelowanie plam jest skuteczne również jeśli wetrzemy nierozcieńczony detergent i będziemy płukać. Wilgotną jeszcze plamę należy posypać boraksem i polać gorącą wodą. Wywabianie plam z buraczków już zaschniętych, możemy dokonać poprzez płukanie w zimnej wodzie, a następnie posypanie ich boraksem i zostawienie na około 8 godzin.

Usuwanie plam od cukru karmelowego ma szansę stać się uciążliwe jeżeli będziemy zostawiać je na znaczniejszy czas bez ich usunięcia z tkaniny. Także zaschnięte plamy są bardziej skomplikowane do usunięcia, dlatego najlepiej jest jeszcze nowe plamy wypłukać w zimnej wodzie z płynnym detergentem , a w razie potrzeby jeszcze w rozcieńczonym perhydrolu.