projektowanie pięknych ogrodów koło domu

Taras z drzewa przyzwoicie wygląda w każdym ogródku, albowiem komponuje spójną całość z otaczającą naturą i w rzeczywisty sposób wtapia się w zieloność. Zastosowanie drzewa do budowy tarasu ma niewątpliwe walory. Już same jego zalety estetyczne powodują, że może się bajecznie komponować zarówno z elementami wykończenia domu, jak i z roślinami w ogrodzie.

Projektowanie tarasu

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com

Taras drewniany w Gdańsku ma także walory użytkowe. Nawet w upalne dni można wyjść na drewniane deski bez butów bez lęku, że poparzymy stopy. Chcąc przez sporo lat cieszyć się drewnianym tarasem, trzeba wybierać odpowiedni gatunek drzewa, przestrzegać reguł budowy, a później koniecznie pamiętać o prostych, jednak istotnych zabiegach pielęgnacyjnych. Ciężkie warunki panujące na tarasie najlepiej zniesie drzewo o niezwykle dużej odporności, twarde i wytrzymałe na grzyby. Bezkonkurencyjne są pod tym względem niektóre odmiany egzotyczne. Dzięki znacznej twardości są odporne na ścieranie. Poza tym nawet bez impregnowania nie niszczeją. Pod wpływem warunków pogodowych patynują, nabierają srebrnoszarej barwy. Jeśli wolimy, by ich odcień nie przekształcał się razem z upływem czasu, wystarczy konserwować je oliwą. Jednak taras można wykonać nie tylko z drzewa (zobacz profesjonalne wycinanie drzew) egzotycznego. Z krajowych rodzajów na zewnątrz najlepiej sprawdzi się drzewo modrzewia i dębu. Jednak decydując się na nie, trzeba pamiętać, że potrzebne będzie zabezpieczenie ich oliwą.

Projekt ogrodu - Gdańsk

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Projektowanie ogrodów w Gdańsku to dbanie o to, by dom (zobacz dom z segmentów) i ogród konstruowały harmonijną całość. Trzeba dbać o to, aby kształt bryły budynku i jej ustawienie na działce jak najprawidłowiej otwierały wnętrza i ogród na słońce, a zarazem chroniły wnętrza przed wiatrem i opadami. Zewnętrzny wizerunek domu musi być zaprojektowany w połączeniu z ukształtowaniem terenu, ogrodzeniem, a nawet roślinami, jakie rosną w ogrodzie.

Przyzwoicie zbudowany taras jest dekoracją ogrodu i punktem, w którym można wypocząć z dala od codziennych stresów i kłopotów. Taras jest prosty do zamontowania i można wybrać sporo wybiegów na jego konstrukcję. Ukształtowanie tarasu powinno się zaprojektować tak, ażeby wbudować w niego rosnące drzewa, czy krzewy.