Polska firma w Niemczech może uruchomić swój oddział. Czy poznaliśmy niemieckie prawo pracy?

W ostatnich latach rośnie liczba osób pracujących w Niemczech czy też prowadzących tam interesy. Trzeba mieć orientację w obowiązującym tam systemie prawnym.

Czy zaznaczymy jakie jest niemieckie prawo – odnośnik do serwisu – pracy (znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie)?

Niemieckie prawo pracy może się różnić od polskiego. Kiedy zaplanujemy uruchomić zagranicą filię własnego zakładu i zatrudniać tamtejszą ludność, to obowiązkowo powinniśmy się dowiedzieć jakie okazują się być u nich prawa pracy. Ma szansę się bowiem okazywać, że niemieckie prawo – kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy – pracy będzie się znacznie różnić od polskiego, a co się z tym wiąże, bez sensu będziemy wystawiali się na kary. Co więcej, potrzeba wiedzieć, że tego wszystkiego należy się dowiedzieć na samym początku, by potem nie okazać się być nieprzyjemnie zaskoczonym. Dlatego także powinno się na różnorakich przykładach sprawdzić, jak konkretnie to niemieckie prawo pracy funkcjonuje oraz czego mamy szansę oczekiwać.

malowidło - pieniądze

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com

Może być taka sytuacja, gdy będzie cię interesował radca prawny w niemczech (zobacz tutaj). Istnieje przynajmniej kilkanaście kancelarii, które specjalizują się w tym zakresie. Gdy jesteś postawiony w stan oskarżenia, miałeś wypadek samochodowy, nie dostajesz w terminie wynagrodzenia, otrzymałeś wypowiedzenie z pracy czy też chcesz sprzedać coś o dużej wartości może warto skorzystać z porady polskiego adwokata? Niekiedy jest to wręcz niezbędne.
Myślisz o otwarciu firmy poza krajem? Radca prawny w Niemczech może ci doradzić, kiedy chcesz uzyskać informacje odnośnie sposobu założenia działalności gospodarczej w Niemczech. Jakie formalności związane są z jej otwarciem? Jak zatrudnić pracowników?
Radca wprowadzi cię w przepisy prawne, które odnoszą się do twojej branży. Nie życzymy takiej sytuacji, ale kancelarie pośredniczą również w przypadku potrzeby windykacji niespłaconych należności.

Jeśli interesuje nas windykacja w niemczech, możemy korzystać z biegłej pomocy firm windykacyjnych, które posiadają w tym zakresie wyśmienite doświadczenie i wiedzę, oraz także dobre kwalifikacje. Firma taka będzie kontaktować się z dłużnikiem na przeróżne sposoby, na przykład telefonicznie albo mailowo oraz przedstawi mu wezwania do zapłaty. Jeżeli windykacja w Niemczech nie dostarczy wyczekiwanych wyników, wtedy zdoła zostać wytoczona sprawa sądowa. Rzecz jasna firma windykacyjna cały czas będzie nas oznajmiać o całkowitym postępu sprawy, byśmy zdołali na bieżąco śledzić rozwój sytuacji.

Skorzystanie z propozycji kompetentnej oraz doświadczonej firmy na pewno okaże się ogromnie pomocne i może skutecznie rozwiązać nasze problemy. Pożądane byłoby więc poszukać przedsiębiorstw, jakie zajmują się biegłą windykacją za granicą, na przykład w Niemczech. W Internecie szybko odszukamy polecane oraz rekomendowane marki windykacyjne.