Rodzaje frezarko-wiertarek do obróbki metalu

Majsterkowicze – zawodowcy, jak również amatorzy coraz częściej stawiają na zakup specjalistycznego sprzętu, który w pewnych sytuacjach może okazać się niezbędnym, szczególnie kiedy w grę wchodzi m.in. cięcie metalu. Choć dla wielu wydawać się może to niezwykle skomplikowaną metodą, to jednak istnieją narzędzia znacznie upraszczające codzienną pracę, zarówno w profesjonalnych firmach, jak i domowym zaciszu w trakcie wolnej chwili, kiedy to znacząca ilość osób oddaje się swojej pasji związanej z stworzeniem i majsterkowaniem.

wiertarko frezarka do metalu

Autor: Proma
Źródło: Proma

W chwili obecnej nader znana jest tzw. wiertarko frezarka do metalu (rozwinięcie tych informacji> https://www.rathgeber.pl/produkty/napisy-metalowe-finochrom) , posiadająca swoje osobiste zastosowanie w – jak sama jej nazwa wskazuje – obróbce metalu.

Zaintrygował Cię taki artykuł? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź także ten odnośnik. Inne tego typu wiadomości przeczytasz również tutaj.

Jest ona zaliczana do kategorii automatyki przemysłowej, jednak istnieje również możliwość jej zakupu na potrzeby prywatne. W chwili obecnej w Polsce zakupić można wiertarko-frezarki stworzone przez wielu zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów. Ceny ich są odmienne, niektóre są dostępne już od kilku tysięcy, natomiast inne – bardziej profesjonalne – mogą sięgać ceny aż kilkunastu tysięcy złotych. Niezwykle znane są sprzęty produkowane przez przedsiębiorstwa pochodzące z Polski i Czech. Największą popularnością cieszy się pewien model wiertarko-frezarek – jest to wytaczarka cnc, którą można sterować za pomocą systemu elektronicznego.

Niektóre z nich zakupić można prosto od producenta, ale inne oferowane są przez właścicieli pierwotnych, z tzw. drugiego obiegu po niskiej cenie i – najważniejsze – najlepszym stanie. Wytaczarki służą m.in. do wytaczania, rozwiercania, wiercenia otworów i frezowania. Trzeba dodać również, że posiadają one szerokie zastosowanie w przemyśle.