Rower na prąd – nie tylko dla wygodnickich

Lato sprzyja uskutecznianiu sportów na świeżym powietrzu. Joga na trawie, bieganie, piłka siatkowa na boisku. Ludzie coraz częściej wychodzą na ulicę, pogoda jest bardziej przyjemna. Od niedawna coraz popularniejsze na rynku polskim stają się rowery napędzane na prąd. Jak właściwie działa taki sprzęt ?Czy Możemy go posiadać nie mając prawa jazdy? Czy jest w pełni elektryczny, czy może nadal musimy używać siły mięśni – na te i sporo innych pytań odpowiemy w poniższym artykule.

Jeśli zastanawiasz się, czy rowery elektryczne jest dla Ciebie, w dziewięciu przypadkach na dziesięć odpowiedź będzie twierdząca. Jest to perfekcyjna alternatywa dla typowych holenderek czy odmiennych rowerów miejskich. Podpiera on pracę naszych nóg niewielkim napędem elektrycznym, który możemy bez problemu naładować w domu w normalnym gniazdku. Jest on stworzony dla osób, które chcą w ruchu przemierzyć dystans do pracy, lecz nie chcą się przy okazji za bardzo zmęczyć i spocić. W każdej minucie można odpiąć wspomaganie, dlatego nie koniecznie musimy się nim posiłkować.

Rower

Autor: Medano
Źródło: Medano

Dobrą wiadomością dla osób nie posiadających prawa jazdy jest to, że rowery elektryczne go nie potrzebują. Standardowe silniki mają bardzo słabą moc, rzędu 250 W, i siłą wspomagania elektrycznego możemy uzyskać prędkość do 25 km/h. Z tej przyczyny, nie jest od nas wymagane żadne świadectwo znajomości ruchu drogowego czy zasad komunikacji. Powstały także modele ze znaczniejszą mocą, wyciągające znaczniejsze prędkości, jednak są one już bardziej zbliżone do skuterów, i nierzadko wymagają już od użytkowników prawa jazdy (zobacz więcej tutaj).

Typowy rower elektryczny nie będzie działał bez siły naszych nóg, gdyż silnik włącza się w nim za sprawą naciśnięcia pedałów – kiedy nie są dotykane, silnik się wyłącza.

Pasjonuje Cię opisywana kwestia? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (https://artimbo.pl/bramki,g39.html) innego tego rodzaju wpisu – on także jest warty zainteresowania.

Z tego powodu, jeżeli liczysz na totalnie bezczynną podróż, lepiej zaopatrz się w skuter, gdyż rower elektryczny działa inaczej. Ma nas tylko wspierać w jeździe a nie przemierzać cały dystans w naszym imieniu. Jest to ogromne ułatwienie w przypadku kiedy dystans nas przerósł i chcemy nie przerywając jazdy nieco odsapnąć.

Jeśli nadal głowisz się nad zakupem roweru na zbliżający się sezon, może zaopatrzysz się w taki z napędem elektrycznym? Jest on bardziej komfortowy, dopuszcza na chwilę odsapnięcia w drodze do pracy. Z drugiej strony nie musisz obawiać się bezczynności, gdyż silnik się nie włączy bez używania pedałów.

Jeżeli po przeanalizowaniu prezentowanego artykułu będziesz chciał zgłębić dane na omawiany temat, to pomocne omówienie (https://dekorianhome.pl/salon/olsztyn) niesłychanie Ci pomoże – chodź i zobacz!

Nie musisz dodatkowo mieć prawa jazdy do używania standardowych modeli, mają one bowiem za słabą moc (zobacz więcej na tej stronie).