Rzeźby jako element dekoracyjny

Już w starożytności ludzie ozdabiali ciekawe przestrzenie. Dominował motyw fauny. Miłość do aranżacji powierzchni na przestrzeni wieków rozwija się. Dorośli dbają o otoczenie, a dzieci o ciekawą zabawę

Od dawna sporą zainteresowaniem cieszą się posągi ogrodowe tzw. gartenfiguren. Nazwa wywodzi się z języka niemieckiego, albowiem produkt przywędrował z Niemiec. Ozdoby zainteresowały niejedną osobę. Nie rzadko całe ogrody są ułożone w gartenfiguren. Każdy znajdzie coś dla siebie. Od małych kotków po ogromne nosorożce lub słonie. Ogromnie powszechne są krasnale. Dostępne są figury w różnych rozmiarach i ubarwieniu. Z miną smutną albo poważną również weseli. Wielokrotnie mają w dłoni grabki,konewkę, a także grają melodyjki. Nie raz w filmach, które są kręcone w ojczyźnie Goethego widać na drugim planie gartenfiguren. Oryginalne sprowadzane od zachodniego sąsiada. Obecnie w Polsce też są produkowane. W niejednym osiedlach domków jest konkurencja o najładniejszy ogród.

wizja - dom

Autor: Bona Lumo
Źródło: http://www.flickr.com
dom - wizerunek

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com

Wypada powiedzieć, że rodzice upiększają ogrody (http://www.zielonaprzestrzen.pl/) posągami, z kolei milusińscy są zainteresowani animal figures. Niejeden z przedszkolaków trzyma w szafce zwierzątko. Nie ma ustalonego wzoru.

Czyżby jakiś komentarz spod linku (https://www.multibed.pl/wypozyczalnia/) Cię poruszył? Masz chęć na niego zareagować? Zachęcamy Cię do tego gorąco. Czekamy na Ciebie!

Niektórzy preferują gady, ptaki, inni zwierzęta science fiction. W sprzedaży są niezliczone ilości animal figures. Opłata jest różnorodna. W sprzedaży są zwierzaki za parę groszy, ale także są modele za kilkaset złotych. Zbieranie animal figures wywołuje niemało radości u najmłodszych. Bardzo lubianą zabawą jest budowanie zoo. Jest to bardzo wychowawcze ,dlatego że pokazuje jak opiekować się pupilami. Czasami jest to początkowy krok przed kupieniem żywego kota czy chomika. Pociecha już wie, że pupil w mieszkaniu to odpowiedzialność. Kolekcjonowanie animal figures jest bardzo zespalające pośród dzieci. Umieją godzinami bawić się wspólnie, zamieniają figurki, kupują, sprzedają.

Można zauważyć, że sympatia do zwierząt jest popularna jednocześnie pośród starszych ,a także młodszych.