Właściwy zastępca dla twojej obecnej baterii w laptopie

Laptop pozbawiony baterii nie będzie działał, z tego zdaje sobie sprawę każdy. Sprawna bateria to pewność dobrze funkcjonującego urządzenia. Wyłącznie dzięki niej jesteśmy w stanie pracować na laptopie w każdym miejscu

technologia - odbitka

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Wszelkie baterie i akumulatory posiadają swoją określoną żywotność. Jeśli chodzi o te z laptopów, np. bateria asus, to powinny być sprawne przez ok. 2-3 lata. Kalkuluje się to na cykle – więc będzie to średnio 500 cykli. To normalne, że z upływem czasu zmniejsza się sprawność ogniw znajdujących się w baterii. Podczas każdego cyklu okres pracy się zmniejsza, aż do momentu, kiedy stałe podpinanie ładowarki: ładowarki teleskopowe lubelskie do baterii okazuje się niezbędne. To znacznie utrudnia korzystanie z laptopa w każdym miejscu, ponieważ należy szukać elektryczności. W taki sposób z laptopa powstaje tak naprawdę urządzenie stacjonarne, a to nie ma sensu. Każda bateria, bez znaczenia, czy jest to bateria toshiba lub inna znana firma, powinna być odpowiednio dobrana do urządzenia.
Jak odnaleźć dobry odpowiednik starego akumulatora? Trzeba wziąć pod uwagę oryginalne oznaczenie baterii. Ta wiedza znacznie ułatwi zakup dobrego odpowiednika. Poznanie modelu baterii oryginalnej to pierwszy krok do dobrego zakupu nowej. Aby go rozpoznać, należy wysunąć baterię z laptopa i zerknąć na naklejkę. Widnieją tam: kraj produkcji, symbole ostrzegawcze i kod, unikalny dla każdego producenta.

Koniecznie zerknij tutaj (https://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-genesis-gear-abt-kit.html) – to prawdziwa okazja dla każdego sympatyka tematu, który w tym miejscu opisujemy. Ta wiadomość niewątpliwie da ci do myślenia.

Na przykład, bateria Asus ma kod o początku AXX-, natomiast bateria Toshiba: PAXXXX-.
Wiedza na temat kodu to jednakże nie wszystko. Pamiętać należy też o odpowiednim doborze napięcia. Przeważnie są to napięcia o mocy 10.8V albo 14.4V. Weź pod uwagę, że komputer nie będzie sprawne, jeżeli wybierzesz baterię o niższym albo wyższym napięciu aniżeli standardowo.
Ostatnie kryterium zakupu nowej baterii to pojemność, opisywana w jednostce mAh lub też Wh. Im większa ich wartość, tym dłużej urządzenie może pracować bez ładowania.

Mając na uwadze te reguły, można z łatwością znaleźć odpowiedni rodzaj baterii do własnego laptopa. To umożliwi zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy. Jeśli spostrzeżesz, że twój laptop coraz krócej działa bez podpięcia do prądu, należy rozpatrzyć zakup nowej baterii. Tylko tak przywrócisz funkcjonalność własnemu komputerowi.