Czemu warto zawitać do Szklarskiej Poręby? Jakie góry oferuje w swej bliskiej okolicy? W jakie zakątki warto się wybrać?

Wypady w góry są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Szczególnie, kiedy ktoś jest z miasta to czuje ogromną różnicę między miejskim gwarem, a ciszą i bliskością przyrody. W jakie miejsce opłaca się udać?

Z pewnością jest dużo miejsc w naszym kraju, gdzie można spędzić doskonale czas, podziwiając piękne widoki. Wszyscy na pewno posiadają swoje idealne miejsce, do jakiego wraca się z przyjemnością. Dużą popularnością cieszą się Karkonosze, gdzie każdego roku można spotkać rzesze amatorów górskich wycieczek.

wyjazd - płótno

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak Karkonosze to nie tylko zapewne każdemu znany Karpacz albo szczyt Śnieżki, to również sporo pięknych miejsc, które bez wątpienia opłaca się odwiedzić. Jeśli chodzi o tanie noclegi szklarska poręba na pewno jest idealnym miejscem na szukanie. Położona jest w pięknym miejscu, na granicy Karkonoszy oraz Gór Izerskich, dlatego z pewnością nie będziemy mogli narzekać na brak ładnych krajobrazów. Szklarska Poręba posiada dość wyjątkowy klimat. A mianowicie można go porównać z tym, który panuje w Alpach na poziomie 2000 metrów.więcej koszulki z własnym nadrukiem koszulki z własnym nadrukiemOprócz tego, bliska odległość od pokładów torfu w Górach Izerskich również dobrze wpływa na zdrowie.

wyjazd - rzut

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Miasto to jest świetnym miejscem na bazę wypadową na wycieczki po pobliskich górach. Możemy chodzić tak po Karkonoszach jak również Górach Izerskich. Wspaniale jest z pewnością wybrać się na Szrenicę, z której rozpościera się cudowny widok na Kotlinę Jeleniogórską. Gdy chodzi o Szklarską, to fajne jest to, że miasto to tętni życiem cały rok, z tego względu nie trudno tu o nocleg jak i restaurację poza tak zwanym sezonie. Choć w tym miejscu tak naprawdę sezon to okres zimy, to w lecie również z łatwością się w tym mieście odnajdziemy. Pasjonaci gór mogą wybrać się na szlak, z kolei osoby, jakie niespecjalnie lubią się męczyć będą mogły zwiedzać miasto oraz podziwiać piękne wodospady. Jeśli chodzi o wolne pokoje szklarska poręba z pewnością może je zapewnić, jednak musimy zdecydować się na rezerwacje miejsca trochę wcześniej. Szczególnie w tych newralgicznych momentach to znaczy wszelkie święta, długie weekendy jak również ferie i wakacje szkolne.

Kiedy jedziemy właśnie w takim czasie, to postarajmy się przed czasem zdecydować na konkretny nocleg. Nie będziemy wtedy musieli martwić się szukaniem na ostatnią chwilę .