Czy wypowiedzenie umowy o pracę zawsze jest nieodwołalne? Warto znać przepisy, by móc się obronić

Utrata pracy jest jednym z najbardziej stresujących momentów w życiu człowieka. Wiele osób uważa, że oprócz niej gorszym doświadczeniem może być tylko śmierć lub choroba członka rodziny lub przyjaciela. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Wraz z posadą tracimy płynność finansową i stały grunt pod nogami. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt posiadania rodziny, kredytu hipotecznego lub innych zobowiązań, które wymagają co miesięcznych przychodów. Wielu ludzi po zwolnieniu popada w apatię i nie potrafi się odnaleźć na współczesnym rynku pracy.

Read more

Przedmioty, jakie ułatwia życie niejednemu pracownikowi biurowemu.

Chyba nie ma osoby, która w swoim domu albo miejscu pracy lubi bałagan oraz nieporządek. Najlepiej jest mieć wszystko posegregowane jak również uporządkowane, wówczas sama praca jest przyjemniejsza. Świetnie wiedzą o tym różni pracownicy w biurze, jacy muszą jakimś sposobem zapanować nad wszelakimi papierami, które już znajdują się w biurze i nad owymi, jakie dopiero do niej trafią.

Read more

Dziedzina grafologii i jej zastosowanie

Pomimo pozorów, grafologia nie jest dziedziną prostą, a odłamem psychologii, która ustala między innymi związek pomiędzy grafizmem oraz charakterem pewnych osób. Inaczej jest to technika projekcyjna, która posiada własne podstawy naukowe wyrażone w formie ekspresji i charakteru pisma. Dodatkowo, grafologię można podzielić też na nieco inną kategorię – kryminalistykę, gdzie analiza próbek pisma ma za zadanie sprawdzić, czy istnieje związek osoby podejrzanej lub zaginionej z danym tekstem odręcznie napisanym.

Read more

Czy mamy możliwość zakończenia pracy bez wypowiedzenia? Jak najbardziej. Zobaczmy w jakich przypadkach to możliwe?

Zdaje się, że zawsze jak rezygnujemy z pracy, to otrzymujemy wypowiedzenie, a nie jest to takie oczywiste. Istnieją tak naprawdę możliwości, by otrzymać umowę o pracę bez wypowiedzenia. Powinniśmy przedłożyć oświadczenie w formie pisemnej, w którym jedna ze stron pragnie natychmiast rozwiązać umowę. Powinna jednocześnie wskazać przyczyny jej rozwiązania.

Read more