Przedmioty, jakie ułatwia życie niejednemu pracownikowi biurowemu.

Chyba nie ma osoby, która w swoim domu albo miejscu pracy lubi bałagan oraz nieporządek. Najlepiej jest mieć wszystko posegregowane jak również uporządkowane, wówczas sama praca jest przyjemniejsza. Świetnie wiedzą o tym różni pracownicy w biurze, jacy muszą jakimś sposobem zapanować nad wszelakimi papierami, które już znajdują się w biurze i nad owymi, jakie dopiero do niej trafią.

Read more

Jak przyciągnąć do swojej firmy klientów?

Przy ogromie firm, które powstają jak grzyby po deszczu, niemal w każdej branży, sprzedawcy nie mają prosto. Muszą walczyć z konkurentami, nierzadko bardziej pomysłowymi i bogatymi. Drobny producent aby utrzymać się w obiegu często chwyta się nie zupełnie legalnych sposobów, na co mami niedoświadczonych klientów. Aby wyselekcjonować tych uczciwych, przyznaje się certyfikaty, sporządza analizy TS. Inni biznesmeni stosują uczciwe metody zmagania się z konkurencją, rabaty, kupony, okazje. Jaki sposób jest najlepszy?

Read more

Czy wypowiedzenie umowy o pracę zawsze jest nieodwołalne? Warto znać przepisy, by móc się obronić

Utrata pracy jest jednym z najbardziej stresujących momentów w życiu człowieka. Wiele osób uważa, że oprócz niej gorszym doświadczeniem może być tylko śmierć lub choroba członka rodziny lub przyjaciela. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Wraz z posadą tracimy płynność finansową i stały grunt pod nogami. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt posiadania rodziny, kredytu hipotecznego lub innych zobowiązań, które wymagają co miesięcznych przychodów. Wielu ludzi po zwolnieniu popada w apatię i nie potrafi się odnaleźć na współczesnym rynku pracy.

Read more

Czy mamy możliwość zakończenia pracy bez wypowiedzenia? Jak najbardziej. Zobaczmy w jakich przypadkach to możliwe?

Zdaje się, że zawsze jak rezygnujemy z pracy, to otrzymujemy wypowiedzenie, a nie jest to takie oczywiste. Istnieją tak naprawdę możliwości, by otrzymać umowę o pracę bez wypowiedzenia. Powinniśmy przedłożyć oświadczenie w formie pisemnej, w którym jedna ze stron pragnie natychmiast rozwiązać umowę. Powinna jednocześnie wskazać przyczyny jej rozwiązania.

Read more