Jak mógłbyś ubezpieczyć się majątkowo na trudniejszy okres?

Wkraczamy w następny rok dosyć zasmuceni wydarzeniami, które miały swoje miejsce w bieżącym roku. Wydarzyło się wiele spraw, które miały niebagatelny wpływ na wszystkie dziedziny gospodarki: Brexit, liczne ataki terrorystyczne, wybory w USA, również zmiany w polskim rządzie. To wszystko wpływa na nasze nastroje. Niestety podatki znów zostały zwiększone, natomiast na Starym Kontynencie atmosfera jest napięta. Co można zrobić, by zabezpieczyć się w razie gorszych czasów?

odbicie - finanse

Autor: Łukasz Miśkiewicz
Źródło: http://www.flickr.com

Od razu oznajmiamy, że artykuł nie ma nastraszyć czytelników, ale wymienić kilka sposobów na ubezpieczenie siebie i swojej rodziny na wypadek konieczności zmiany miejsca zamieszkania lub konieczności dłuższego wyjazdu. Jak każdy wie najefektywniej jest lokować swoje zarobki w dobrach materialnych, które łatwo i szybko możemy odsprzedać nie tylko w specjalnych placówkach. Niedawno bank wyemitował specjalne tabliczki wykonane ze złota najwyższej próby, jakie w prosty sposób można połamać na malutkie jedno-gramowe kosteczki. Są to właśnie „monety (https://snmw.pl)” stworzone właśnie na trudniejsze czasy. Możemy także zainwestować w wyroby jubilerskie, jakie również są wartościowe. Dawniej czasach, a także jeszcze dzisiaj w niektórych miejscach na Ziemi kamienie szlachetne są używane podobnie jak pieniądze. Jeśli pragniesz zainwestować już dzisiaj w biżuterię, zobacz takie miejsce jak jubiler Kraków. Gdyż Kraków przez całe średniowiecze był siedzibą królów polskich, to dokładnie w tym mieście swoje zakłady jubilerskie budowali najlepsi z najlepszych jubilerów w naszym państwie, tak też jest dzisiaj. Jeszcze jedną metodą jest inwestowanie w obce waluty, które również są pewnym zabezpieczeniem materialnym. Być może wziąłeś pożyczkę we frankach, stąd posiadasz pewne wątpliwości co do tego sposobu, po części się z tobą zgadzamy. Nie możemy mieć pewności (tak jak przy czystym złocie), że obca waluta wciąż będzie obowiązywała, lecz opłaca się zaryzykować. Jeśli znasz się na wartości pieniądza w czasie, nie lękasz się inwestować w obce waluty warto, żebyś wiedział także, że jeżeli interesują cię jedynie rekomendowane kantory kraków i stolica to dokładnie te miasta, jakie oferują najwyższe kursy walut. Można również zainwestować w akcje zagranicznych spółek, niektórzy ludzie tym sposobem zgromadzili wielkie majątki.

Nie jest ważne, który sposób wybierzesz, gdyż każdy powinien się sprawdzić. Każdy posiada swoje wady i zalety, jednakże najpewniejszy jest pierwszy sposób (czytaj dalej).