Jakiego rodzaju sekrety skrywa Olsztyn? Co możemy zobaczyć w tym interesującym mieście? Czy warto tu trochę pomieszkać?

Jest jednym z tego rodzaju miast, jakiego podczas zwiedzania Warmii pominąć nie powinniśmy. Olsztyn, największe miasto Warmii, może oczarować każdego. Jakie miejsca zasłużyły w tym mieście na szczególną uwagę?

Jedną z najbardziej ważnych atrakcji Olsztyna jest na pewno zamek. Powstał on w czternastym wieku i do dzisiejszego dnia jest jedną z najważniejszych budowli miasta. W czasie wycieczki po posiadłościach zamkowych jesteśmy w stanie zwiedzić interesujące ekspozycje muzealne.

Czy zszokował Cię opublikowany tutaj artykuł? Żeby zgłębić temat wejdź tutaj i poznaj więcej szczegółów (http://aleklima.pl/klimatyzatory) – na pewno będą dla Ciebie zaskakująco ciekawe.

Mogą zauroczyć dawne zbroje rycerskie, ciekawie prezentują się zbiory sztuki. Nie brakuje tu wartościowych obrazów z siedemnastego wieku a także rzeźb gotyckich – bezcennych skarbów sztuki sakralnej. Zachwycają również meble, które swym historycznym charakterem perfekcyjnie odpowiadają zamkowym wnętrzom (dalej).

Korzystnie także zwrócić uwagę na romantyczny park, który przylega do zamczyska i który dzisiaj jest ulubionym miejscem spacerów mieszkańców miasta. Następnym cennym zabytkiem z okresu średniowiecza jest olsztyńska katedra.

Jeżeli rozpatrywana kwestia wydaje Ci się cenna i masz chęć ją zgłębić też pod innym kątem, zobacz więcej znajdziesz tu (https://www.chesterfield-meble.com.pl/krzesla-z-podlokietnikiem,g27.html) – ona także ją przedstawia.

Została zbudowana ona w XV wieku, jednakowoż z pierwotnego, gotyckiego wyposażenia zostało niewiele. Pomimo to korzystnie zajrzeć do jej historycznego wnętrza, w którym dziś rządzi barok. Wielu wrażeń jest w stanie zaoferować i spacer po olsztyńskiej starówce. Cudowny rynek otoczony historycznymi kamienicami oraz Dom Burmistrza – najstarsza miejska kamienica – mogą oczarować każdego. Cudownie prezentuje się i ratusz – siedziba władz miejskich z I połowy XVII wieku.

nocleg

Autor: TravelingOtter
Źródło: http://www.flickr.com

Olsztyn co prawdato nie jedyna atrakcja, którą może się poszczycić Warmia. Jednak to od niego powinniśmy zacząć odkrywać tę krainę, pełnej zabytkowych budowli i potężnych zamków. Perfekcyjne zagospodarowanie sprawia, iż noclegi jesteśmy w stanie tu znaleźć bez problemów, a odpowiednio rozwinięta komunikacja umożliwia wycieczki po okolicy. Warto się również tu przeprowadzić i to nie tylko, kiedy rozpoczynamy studia, lecz także w celach zawodowych. Z wynajmem mieszkania nie będzie kłopotu, gdyż stancja olsztyn oferuje wiele mieszkań w różnym komforcie. Warto zawitać do Olsztyna i przekonać się, czy to jest miasto, w którym czujemy się dobrze. Warto się zobaczyć, czy przyjechać tu na dłużej. Najlepiej więc pierwszy raz przyjechać na wakacje, a następnie już przedłużać swoją obecność w tym mieście. Być może to będzie nasze miejsce na kolejną część życia?

(więcej)