O czym należy pomyśleć, kiedy zdecydujemy się na psa w domu?

W momencie, gdy decydujemy się na wzięcie do domu psa, powinniśmy być świadomi, że czeka nas wiele zmian. Będzie to wyzwanie nie tylko dla nas, lecz również dla samego zwierzaka. Należy bardzo wnikliwie przemyśleć tę kwestię i omówić ją z domownikami. Przede wszystkim niezbędne jest wytłumaczenie dzieciom, że nie będzie to nowa zabawka, lecz żywa istota stworzenie. Każdy powinien mieć poczucie obowiązku w stosunku do nowego lokatora oraz starać się zapewnić mu jak najlepsze warunki.

York

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: psy, york, rasy

Są pewne kwestie które musimy bardzo dobrze przemyśleć. Tym, co jest priorytetowe, jest oczywiście wybór odpowiedniej rasy. Jeśli jesteśmy osobami samotnymi i mieszkamy w bloku, bez wątpienia powinniśmy zrezygnować z dużych psów. Nie dość, że dla takiego zwierzęcia mieszkanie na niewielkim metrażu będzie uciążliwe, to i my sami możemy sobie nie dać rady w opiece nad nim. O wiele lepiej będzie w takiej sytuacji zdecydować się na pupila mniejszych rozmiarów, który lepiej odnajdzie się na ograniczonej powierzchni. Jeśli natomiast mieszkamy w domu, wówczas nie musimy się ograniczać co do samej wielkości psa. Musimy się jednak zorientować przynajmniej w podstawowych cechach rasy, jaka nas interesuje. Jeżeli np. mamy piękny ogród i boimy się, że zostanie zniszczony, to zdecydowanie należy zdecydować się na rasę o łagodnym usposobieniu, bez tendencji do uciążliwego kopania dołków. Dodatkowo oczywiście obecność dzieci w domu w pewnym stopniu ogranicza wybór rasy psa. Zależnie od ich wieku trzeba rozważyć psy łagodne i łatwo nawiązujące kontakt z maluchami, nie stwarzające dla nich żadnego niebezpieczeństwa.

Kiedy już wybierzemy, jakiego konkretnie psa chcemy wziąć do domu,powinniśmy wyposażyć się w niezbędny asortyment. Co najważniejsze, musimy przygotować zwierzęciu miejsce odpoczynku.

Interesujący wpis? Zatem zapewne przypadnie Ci do gustu też informacja ze strony, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Trzeba w niego kliknąć.

Rzecz jasna legowisko dla szczeniaka może być małe, i będzie ono czymś przejściowym, z czego pies wyrośnie. Kilkunastotygodniowy psiak, rasy np. owczarek niemiecki kilkukrotnie różni się rozmiarem od dorosłego już psa. W przypadku tego typu ras bezwzględnie musimy mieć na uwadze, że kiedyś będziemy musieli kupić legowisko dla psa xxl. Podobnie sytuacja wygląda z miskami, szczeniakowi wystarczą niewielkie talerzyki, podczas gdy dorosłe psy, zwłaszcza dużych ras, będą potrzebowały obszerniejszych pojemników. Naturalnie warto wyposażyć się w akcesoria takie jak obroża, smycz i kaganiec dla dorosłego psa. Będą one przede wszystkim przydatne nie tylko na spacerach, lecz również na przykład w przypadku wizyty weterynarza.

Jeśli rozważymy wszystkie opisane powyżej kwestie, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będziemy wystarczająco przygotowani na przyjęcie do domu nowego mieszkańca – psa. Wiadomo jednak, iż nawet najlepsze instrukcje nie wystarczą, i dopiero faktyczna obecność pupila w domu pokaże nam w praktyce, na czym polega opieka nad zwierzęciem. Nie ulega jednak wątpliwości, iż jeżeli tylko poświęcimy mu wystarczającą ilość uwagi, zostanie on naszym przyjacielem na wiele kolejnych lat!