O czym warto wiedzieć, kiedy chcemy mieć ładny przydomowy ogród? Czy decyzja o wyborze roślin ma spore znaczenie?

Kiedy już skończyliśmy budowę naszego wymarzonego domu jednorodzinnego, to teraz czas stworzyć ogród. To miejsce, którego wygląd ma duży wpływ na to, w jaki sposób będzie się nasz dom prezentował. Poza tym, na pewno będziemy w nim spędzać sporo czasu. Dla niektórych to bowiem dalsza część domu. O czym w związku z tym pamiętać, gdy będziemy taki ogród urządzać?

malowidło - zakupy

Autor: barnimages.com
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek z pewnością należy wszystko dobrze zaplanować.

Jeżeli znalezienie dodatkowych informacji na opisywany wątek jest dla Ciebie niezwykle ważne, to żeby je uzyskać prześledź witrynę, na jakiej je na pewno dostrzeżesz.

Od tego powinniśmy wyjść. Musimy się zastanowić czy taki ogród będzie spełniał głównie funkcje rekreacyjne, czy też może będzie bardziej taką ozdoba domu. To istotne, gdyż również pod tym kątem musimy dobrać właściwe rośliny oraz całe wyposażenie ogrodu. To jest ważne, już nawet kiedy zakładamy trawnik w w takim miejscu. Niektóre z gatunków traw bowiem są lepsze bardziej w miejsca, gdzie są w intensywny sposób eksploatowane, inne z kolei w tych warunkach nie prezentują się dobrze. Gdy mamy dzieci, to powinniśmy również wybierać takie sadzonki roślin, które nie będą dla dzieciaków szkodliwe. Małe dzieci lubią różnych rzeczy próbować i brać do ust, z tego względu starajmy się wybierać rośliny, które nie będą dla dzieci trujące. Trzemielina pospolita ma bardzo ładne owoce, jednak są one niebezpieczne, jeśli zostaną zjedzone. Z tej przyczyny lepiej z takich roślinek zrezygnować.

Wybierając rośliny do ogrodu, dobrze jest przeanalizować ich ostateczną wysokość czy też czas kwitnienia. Kiedy nie do końca mamy pojęcie co wybrać, to szkółka krzewów ozdobnych będzie na pewno sporą pomocą. W miejscach takich pracują osoby, jakich możemy się poradzić w tej kwestii. Jeśli chcielibyśmy stworzyć kompozycję różnych gatunków roślin, to musimy wiedzieć jak wysokie będą, żeby nie zakryć tych niższych gatunków, większymi.

Na pewno konieczne będzie rozplanowanie wszystkich dróżek, które utwardzimy. Dobrze jest to zrobić najpierw. Większe drzewa także możemy posadzić trochę wcześniej, jeszcze na etapie stawiania domu. W ten sposób już w czasie przenosin nasz ogród nie będzie całkiem pusty. Trzeba mieć świadomość, iż praca nad idealnym ogrodem to proces ciągły i trwa właściwie nieprzerwanie całymi latami.

Zaciekawił Ci się taki materiał? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu – ta witryna importer zabawek z chin również bez wątpienia wpadnie Ci w oko.

To nieustanna praca, gdyż stale coś dosadzamy, likwidujemy rabaty, poprawiamy.