Dlaczego dobrze jest korzystać z firm kurierskich?

„Świat ma co najmniej tysiąc wiosek i miast, list w życiu człowiek pisze co najmniej raz” – w latach 70-tych śpiewali Skaldowie. I mimo że w dobie e-maili czy SMS-ów listów piszemy coraz mniej, branża przesyłek kurierskich jak i pocztowych rozwija się w kraju dynamicznie. Jednak coraz więcej osób postanawia sięgnąć po ofertę usług kurierskich. A mają ku temu sporo powodów.

Pudła

Autor: Fernando de Sousa
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszy z nich to błyskawiczna dostawa. I chociaż poczta nieustannie pracuje nad swą terminowością, niestety mamy pewne zastrzeżenia co do dostarczania paczek na porę. Skutkiem tego jeśli przesyłkę chcemy dostać jak najszybciej, powinniśmy zdecydować się na kuriera, a kurier odwiedzi nas już kolejnego dnia.

Firma kurierska doręcza przesyłkę bezpośrednio pod wskazany adres, pod same drzwi więc odbiorca nie musi tracić czasu na jej odbiór. Listonosz zazwyczaj zostawia awizo – więc wizyta na poczcie jest konieczna. Tymczasem jeśli kurier nie zastanie nas w domu, odwiedzi nas drugi raz. Również w przypadku wysyłania paczki nie musimy opuszczać miejsca zamieszkania. Kurier odbiera ją od nas osobiście.

Bez funkcjonowania firm kurierskich trudno również sobie wyobrazić bezproblemową wysyłkę towarów za granice Polski, np. do Irlandii. Przesyłki Irlandia Polska cieszą się powodzeniem nie tylko w świecie biznesu, ale również wśród osób prywatnych. Tym bardziej, że wielu naszych rodaków wyjechało za pracą do owego kraju. Mając do dyspozycji wiele firm kurierskich, możemy wybrać tę, która oferuje najlepsze ceny, wiedząc, że wysoka jakość usług nie musi być droga.

List

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się na skorzystanie z usług firmy kurierskiej mamy możliwość monitorowania przesyłki. Ma to wpływ na większe bezpieczeństwo, dlatego, że dzięki systemom monitorowania nieczęsto zdarzają się zagubienia lub zniszczenia przesyłek. Firmy kurierskie już przy zamówieniu przesyłki mówią o przewidywanej dacie ich doręczenia. Funkcjonują również usługi, dzięki którym w dniu doręczenia odbiorca otrzymuje SMS lub zakup usług IT e-mail z powiadomieniem. Wszystko to przyczynia się do tego, iż klient jest odpowiednio poinformowany i wie, w jakim terminie spodziewać się pracownika firmy kurierskiej – polecamy.