Bateria zasilająca przenośne komputery – czyli jak troszczyć się o laptopa.

Laptop bez baterii nie będzie sprawny, z tego zdaje sobie sprawę każdy. Sprawna bateria to pewność dobrze funkcjonującego urządzenia. Tylko dzięki niej jesteśmy w stanie pracować na laptopie w każdym obszarze

Może się zdarzyć, że po pewnym czasie zauważymy, że bateria w chwili podpięcia do zasilacza nie będzie chciał się ładować. Może to być oznaka, iż powinniśmy rozważyć jej wymianę. Zawsze możemy spróbować zrobić reinstalację sterowników, wyjąć ją laptopa i zrestartować komputer, po czym znowu ją umieścić we właściwym miejscu. Jeżeli to nie zadziała, to należy poszukać właściwego akumulatora dopasowanego do naszego sprzętu.

Laptop - bateria

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Ten tekst będzie poświęcony baterii, która zasila te kompy i pozwala, by mieć je ze sobą w każdej możliwej sytuacji oraz miejscu, w którym w tej chwili jest nam pomocny.

Zainteresowała Cię prezentowana w tym poście kwestia? W takim przypadku kliknij tu oraz zobacz dodatkowo więcej szczegółów w tekście!

Notebook, który działa dzięki zasilaniu bateryjnym np. bateria lenovo (użyteczna strona), lub bateria sony (więcej pomocy), najpierw wytrzymywał będzie 3 godziny, jednakże po zwykle dwóch latach użytkowania nie więcej niż 1 godzinę. W wielu przypadkach zdarza się, iż bateria przestaje w ogóle działać tzn. wyłącza się zaraz po rozłączeniu od niej zasilania. W tego typu oto sytuacji nasz przenośny notebook staje się składanym pecetem, którego miejsce zwykle bywa na biurku. Protekcjami starzenia się baterii jest głównie czas, którego nie potrafimy zatrzymać, bo to oczywisty proces działający na pojemność akumulatora. Innego rodzaju składnikiem jest temperatura. Optymalnymi warunkami funkcjonowania akumulatora jest 20 – 25 stopni, im bardziej ciepło znajduje się w powietrzu tym prędzej skracana jest objętość akumulatora. Ciekawostką jest fakt, iż gdy laptop nagrzeje się do 60 szczebli po trzech miesiącach używania wydajność akumulatora zdoła spaść nawet o połowę. Ostatnim elementem dla tak znaczących elementów jak bateria sony, bateria lenovo jest ilość ładowań. Akumulatory nastawione są zazwyczaj na 300 -400 cyklów ładowań. Jesteśmy w stanie przypuszczać, że po tym czasie wydajność komputera spadnie o połowę. Aby zatrzymać to starzenie się powinno się podobnie do przyczyn: wykonywać pracę w odpowiedniej temperaturze, nie doprowadzać do przegrzania się urządzenia, a kiedy do niego dojdzie to sprawnie go . Kolejnym jest unikanie uporczywego doładowywania baterii albo pracy na wciąż podłączonym do ładowania notebooku. Dlatego należy minimum raz w tygodniu, w zależności od użytkowania rozładować baterię całkiem.

Jeśli twój laptop – polecamy naprawę laptopów w Gdańsku – jest w użytku, lecz nie jesteś w stanie na nim pracować z powodu niewystarczającej żywotności baterii, musisz coś na to poradzić. Części zamienne tego rodzaju nie należą do najdroższych, a przecież łatwiej będzie nam usunąć jeden, wadliwy element niż cały komputer. Znane marki dostępne są stacjonarnie, jednak tańszą opcją będą zakupy internetowe.

Oczywiście są marki, które produkują dobrej jakości odpowiedniki. Przed zakupami warto zatem zrobić małe badanie w Necie i samemu przekonać się, czy warto kupić mniej kosztowną baterię. Jeżeli jednakże bardziej niż na oszczędzaniu zależy nam na bezpieczeństwie, to możemy być pewni, że kupując oryginalny produkt, nic nie ryzykujemy.